Blog

8 marca 2017

Oryginalna i nowoczesna biżuteria z żywicy i drewna

Panie chętnie sięgają po biżuterię przykuwającą uwagę i nadającą ton całej stylizacji. Doskonałą propozycją jest tutaj biżuteria z drewna i żywicy. Produkcja takich dodatków jest domeną lokalnych wytwórców specjalizujących się w drobnym rękodziele. Warto dodać, że każdy egzemplarz biżuterii z żywicy i drewna jest wyrobem unikatowym, ponieważ nie znajdziemy dwóch takich samych dodatków, co odróżnia je od tworzonej seryjnie biżuterii. Poniżej prezentujemy zalety biżuterii z żywicy epoksydowej i drewna oraz jak wykonać ją samodzielnie.

Własnoręcznie stworzona biżuteria z drewna i żywicy epoksydowej będzie miłym upominkiem dla bliskiej osoby

Biżuterię z drewna i żywicy epoksydowej w stosunkowo prosty sposób można wykonać samodzielnie, wystarczy nabyć jednak odpowiednie artykuły, w tym formy, do których można umieścić małe kawałki drewna zalewane żywicą. Gwarantujemy, że praca i serce włożone we własnoręczne wykonanie biżuterii z żywicy epoksydowej i drewna z pewnością zostaną docenione. Polecamy wykorzystać taką biżuterię jako upominek dla bliskiej osoby z okazji urodzin czy imienin.

Jakie rodzaje biżuterii z żywicy epoksydowej i drewna można wykonać?

Żywica epoksydowa daje nieograniczone możliwości stworzenia efektownych wyrobów, w tym biżuterii z żywicy i drewna. Najczęściej tworzone są między innymi:

– wisiorki w przeróżnych kształtach, które można nosić na rzemyku bądź łańcuszku

– różnego kształtu lekkie bransoletki

– oryginalne pierścionki o różnych rozmiarach.

Ciekawą formą biżuterii z żywicy epoksydowej i drewna są tak zwane hairsticki. Jest to specyficzny rodzaj biżuterii, który wpina się do włosów, na przykład podczas spinania fryzury typu kok.

Męska biżuteria tworzona z żywicy i drewna

Tworzona biżuteria z drewna i żywicy epoksydowej przeznaczona jest nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Panom dedykowane są spinki do mankietów w okrągłym lub kwadratowym kształcie. Jest to niezbędny element garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Przeważnie tego typu biżuteria z żywicy i drewna łączy naturalny odcień drewna z żywicą w czarnym kolorze – prezentują się one jednocześnie stylowo, ale i nowocześnie. Dobrym pomysłem będzie również połączenie drewna z żywicą w niebieskim kolorze.

Co będzie nam potrzebne do zrobienia biżuterii z drewna i żywicy?

Oprócz podstawowego surowca służącego do biżuterii, czyli żywicy i elementów drewnianych, należy także nabyć dodatkowe akcesoria. Mowa głównie o silikonowych formach w różnych kształtach, do których wylewa się żywicę w połączeniu z drewnem. Z kolei w przypadku tworzenia pierścionków czy spinek do mankietów należy także zastosować elementy metalowe, które pozwalają na noszenie biżuterii.

Podpowiadamy, jak zrobić biżuterię z żywicy i drewna

Proces produkcji biżuterii z drewna i żywicy epoksydowej jest stosunkowo prosty. Na początku należy wymieszać żywicę z utwardzaczem i zalać formę wraz z kawałkami drewna. Po ostygnięciu całość poddaje się obróbce z wykorzystaniem szlifierki lub papieru ściernego, który nada ostatecznego kształtu biżuterii.

Zobacz także:

Poradnik