Blog

5 stycznia 2021

Jakie zastosowanie ma żywica epoksydowa do kuchni?

Żywica epoksydowa do kuchni stosowana jest do tworzenia między innymi mebli, w tym frontów i blatów. Dzięki zastosowaniu syntetycznej żywicy zyskują one wyjątkowy wygląd w połączeniu z wysokim poziomem funkcjonalności. Ponadto żywicę epoksydową do kuchni stosuje się do tworzenia posadzki, która coraz częściej gości w wielu domach. Warto dodać, że żywica epoksydowa do kuchni to także świetne rozwiązanie w przypadku pomieszczeń znajdujących się w siedzibach firm, gdzie pracownicy przyrządzają swoje posiłki. Taka posadzka stworzona z żywicy może stanowić także ciąg między innymi pomieszczeniami i korytarzami.

Sposób na oryginalne i nowoczesne wnętrze dzięki zastosowaniu żywicy epoksydowej do kuchni

Żywica epoksydowa do kuchni wprowadza powiew nowoczesności do każdego wnętrza. Możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia – w przypadku mebli powstających z żywicy epoksydowej do kuchni stosuje się tak zwany efekt rzeki. Mowa tutaj o łączeniu fragmentów drewna, pomiędzy które wylewa się żywicę epoksydową w przeróżnych odcieniach. Warto dodać, że meble powstające z żywicy epoksydowej do kuchni zyskują oryginalny charakter, ponieważ stosowanie różnych fragmentów drewna i określonej ilości barwnych pigmentów nadaje im unikatowy wizerunek. Wraz z opisanymi powyżej meblami bardzo dobrze komponują się także posadzki wykonane z żywicy epoksydowej do kuchni. Tworzone są one na różne sposoby – można wykorzystać jednolite odcienie żywicy, ale sporym zainteresowaniem cieszą się również podłogi 3D, do których dodaje się przestrzenne grafiki zalewane żywicą epoksydową do kuchni.

Żywica epoksydowa do kuchni pozwala dopasować posadzkę do stylu całego wnętrza

Dostępne warianty kolorystyczne żywicy epoksydowej do kuchni z łatwością można dopasować do każdego wnętrza. Biała posadzka stworzona z żywicy epoksydowej do kuchni wprowadza do wnętrza powiew świeżości, a przy tym doświetla pomieszczenie, co jest chętnie wykorzystywane w kuchniach w stylu skandynawskim. Nieco ciemniejsze odcienie żywicy epoksydowej do kuchni, na przykład w kolorze szarości doskonale sprawdzą się w kuchniach nowoczesnych, industrialnych, a nawet glamour.

Zalety żywicy epoksydowej do kuchni

Wykorzystywanie żywicy epoksydowej do kuchni wiąże się z wieloma zaletami:

– łatwy sposób utrzymania w czystości, co tyczy się zarówno posadzek, jak i stworzonych mebli

– żywica epoksydowa do kuchni odporna jest na działanie wody, dlatego nie pęcznieje i nie wybrzusza się pod wpływem wody

– meble i posadzki tworzone dzięki żywicy epoksydowej do kuchni wyróżniają się także właściwościami antybakteryjnymi. Polecana jest zatem dla alergików także ze względu na to, że żywica się nie pyli i nie emituje szkodliwych związków.

Opinie o żywicy epoksydowej do kuchni

Konsumenci podkreślają pozytywne opinie dotyczące żywicy epoksydowej do kuchni. Mowa tutaj głównie o łatwym sposobie utrzymania w czystości, jak również o efektownej stylistyce całego wnętrza uzyskanej dzięki zastosowaniu żywicy epoksydowej do kuchni.

Zobacz również:

Poradnik