Blog

4 lutego 2021

Jaki środek do hydroizolacji fundamentów?

Dlaczego hydroizolacja fundamentów jest tak istotna?

Hydroizolacja fundamentów jest jedną z najważniejszych czynności, które należy wykonać w nowo budowanych budynkach, ale stosowana jest także w przypadku starych budynków, na przykład startych domów, gdzie nie zastosowano odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej fundamentów. Dzięki zastosowaniu hydroizolacji fundamentów eliminuje się szkodliwy wpływ wilgoci na konstrukcję budynków. Z czasem nie powstaje na ścianach pleśń szkodliwa mająca negatywny wpływ na nasze zdrowie. Osadzająca się wilgoć znacznie pogarsza także zdolności termoizolacyjne. Zatem jak widać, proces ten odgrywa niezwykle istotną rolę, aby budynek był funkcjonalny przez wiele lat. Jaki środek do hydroizolacji fundamentów sprawdzi się najlepiej? Na to pytanie odpowiemy w najnowszym artykule.

Podpowiadamy, jaki środek do hydroizolacji fundamentów sprawdzi się najlepiej?

Przygotowanie projektu budowy musi uwzględniać także to, jaki środek do hydroizolacji będzie zastosowany. Najczęściej stawia się na produkty oparte o masy bitumiczne w połączeniu ze specjalnymi foliami aplikowanymi na poszczególne elementy fundamentów. Tego typu środki do hydroizolacji fundamentów składem zbliżone są do tworzyw stosowanych do budowy dróg – wyróżniają się one wysoką wytrzymałością, łatwym sposobem aplikacji i co najważniejsze, tworzą warstwę nieprzepuszczającą wilgoci.

Nowoczesne środki do hydroizolacji fundamentów

Wybierając środek do hydroizolacji fundamentów, wielu wykonawców poszukuje nowoczesnych surowców. Należą do nich masy polimerowo-bitumiczne (masy KMB). Są one ulepszeniem techniki opisanej powyżej, gdzie masa bitumiczna wzbogacona jest polimerami, która nadaje powłokom elastyczności, co jest niezwykle istotne zimą podczas występowania niskich temperatur. Wykorzystywanie tego typu środków do hydroizolacji fundamentów znacznie skraca czas prac i pozwala w stosunkowo szybkim czasie na zasypanie zabezpieczonych od wilgoci fundamentów.

Zobacz także:

Poradnik