Blog

11 grudnia 2020

Jaka taśma do żywicy?

W jakim celu wykorzystuje się taśmę do żywicy?

Taśma do żywicy przeważnie wykorzystywana jest, jako element zabezpieczający różnego rodzaju powierzchnie od kontaktu z żywicą. Dobrze sprawdza się ona na przykład naklejona na ścianę podczas prac związanych z tworzeniem posadzek żywicznych. Dzięki taśmie możliwe jest stworzenie równej krawędzi u dołu ściany, przez co uzyskuje się odcięcie pasa pełniącego funkcję listwy, które efektownie prezentuje się w każdym typie wnętrz. O tym, jaka taśma do żywicy będzie najlepsza szerzej piszemy w poniższym artykule.

Podpowiadamy, jaka taśma do żywicy będzie najlepsza?

Dobrym wyborem, jeśli chodzi o taśmy do żywicy są produkty adhezyjne zapobiegające wiązaniu się żywicy w określonym miejscu. Tego typu produkty wyróżniają się łatwym sposobem demontażu, bez pozostawiania śladów. Świetnie sprawdzą się również papierowe taśmy do żywicy, które są powszechne w każdym sklepie budowlanym. Są one tanie, proste w użyciu i łatwe do demontażu.

Jak używać taśmy do żywicy?

Po wyborze taśmy do żywicy warto jest wiedzieć, jak jej prawidłowo używać, aby była ona w pełni funkcjonalna. Umieszczając ją na ścianie, dobrze jest przykleić ją równolegle względem dolnej krawędzi ściany, dzięki czemu np. posadzka żywiczna będzie się dobrze prezentować. Aplikując taśmę do żywicy na ścianę, należy dobrze dociskać ją do powierzchni, aby aplikowana żywica nie przedostała się pod spód. To samo tyczy się łączenia elementów tworzących formę do odlewania – taśma do żywicy musi ściśle przylegać, aby nie dochodziło do rozlewania mieszanki.

Zobacz także:

Poradnik