Blog

26 lutego 2016

Czym konserwować kamienny dywan?

Konserwowanie kamiennego dywanu zapewni jego świetność przez bardzo długi czas

  1. Starannie umyj kamienny dywan myjką ciśnieniową, trzymając dyszę nie bliżej niż 50cm od powierzchni posadzki
  2. Bardzo ważne, aby użyta do mycia woda dokładnie odparowała, przystąp więc do kolejnych etapów nie wcześniej niż po upływie kilku pogodnych dni
  3. Z użyciem pędzla starannie zagruntuj powierzchnię stosując podkład gruntujący Microprimer PU, zachowując zużycie około 0,15-0,2l/mkw. Upewnij się, że grunt pokrył również powierzchnię pomiędzy otoczakami tworzącymi kamienny dywan
  4. Po upływie około 4-6h, używając nowego pędzla, wykonaj aplikację bezbarwnej, w 100% alifatycznej żywicy poliuretanowej Hyperdesmo-T przy zużyciu ~0,2l/mkw. Ważne jest, aby cały proces przebiegał w warunkach bezdeszczowych, w temperaturze 5-35*C.
  5. Po zakończeniu pracy posadzka odzyska idealny wygląd, a sama posadzka będzie dodatkowo wzmocniona użytą żywicą.

Kamienne dywany stały się niezwykle popularne wśród konsumentów, którzy poszukują efektownych, a przy tym trwałych sposobów na uzupełnienie wizerunku wokół budynków – siedzib firm, a także obiektów mieszkalnych. Ich możliwości aranżacji oraz wyjątkowa wytrzymałość przekładają się na ich wysoką funkcjonalność, która jest szczególnie ceniona przez szerokie grono osób. Okresowo warto jest konserwować kamienny dywan, przez co znacznie przedłuża się żywotność tego elementu wystroju. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszym wpisem, czym konserwować kamienny dywan i jak przeprowadzić ten proces?

Zobacz, czym konserwować kamienny dywan?

Osoby mające kamienny dywan w obejściu swojego budynku, a także na tarasie czy balkonie często poszukują informacji, czym konserwować kamienny dywan i w jaki sposób ten proces przeprowadzić. Dobrze sprawdzą się tutaj specyfiki oparte na technologii żywic epoksydowych. Zastosowanie dodatkowej warstwy żywicy epoksydowej na kamiennym dywanie sprawia, że wygląda on jak nowy, ponadto wpływa na jego uszczelnienie. Proces konserwacji kamiennego dywanu rozpoczyna się od jego dokładnego oczyszczenia z drobinek piasku czy liści, po czym można przystąpić do aplikacji warstwy żywicznej.

Preparaty do konserwowania kamiennych dywanów pozwalają odświeżyć ich wygląd

Kamienne dywany z czasem tracą nieco swoich właściwości pod względem stylistyki, dlatego stosując preparaty konserwujące dywan, można także odświeżyć ich wygląd. Dobrze sprawdzają się lakiery poliaspartykowe, które są częścią systemów poliuretanowych, będąc jednocześnie doskonałym specyfikiem do konserwacji kamiennych dywanów. Wspomniane lakiery są zatem odpowiedzią na pytanie, czym konserwować kamienny dywan, a także pozwalają odświeżyć ich wygląd, co szczególnie warto podkreślić. Lakier do konserwowania kamiennych dywanów sprawia, że nadawany jest im połysk, dzięki czemu wyglądają one jak nowe. Ponadto wpływają one na poprawę parametrów kamiennych dywanów – aplikowana warstwa jest wysoce odporna na ścieranie oraz warunki atmosferyczne, co skutecznie zabezpieczy ten wyjątkowy element dekoracyjny.

Sprawdź także:

Poradnik