Blog

25 lutego 2016

Czy kamienny dywan jest śliski?

Kamienny dywan ze względu na swoje właściwości jest bardzo dobrą alternatywą dla płytek ceramicznych kładzionych na balkonie, tarasie czy przy wejściu do domu. To, czy kamienny dywan jest śliski, jest decydującą kwestią pod względem wyboru tego typu elementu wystroju. Niezależnie od pory roku i aktualnej pogody, taka posadzka musi zapewniać bezpieczeństwo poprzez ochronę przed upadkiem. Należy zwrócić także uwagę na to, że kamienny dywan nie powoduje zastoin wody, które mogłyby zamarzać zimą, co przekłada się na antypoślizgowy charakter takiej posadzki. Szerzej na temat tego, czy kamienny dywan jest śliski piszemy poniżej.

Czy kamienny dywan jest śliski? Co decyduje o jego właściwościach?

Odpowiadając na pytanie, czy kamienny dywan jest śliski, trzeba wyraźnie podkreślić, że wyróżnia się on tym, iż jest antypoślizgowy. Wynika to z faktu zastosowania dwóch surowców – kruszywa oraz syntetycznej żywicy. Samo kruszywo jest odpowiednio przygotowane w urządzeniach bębnowych, które wygładzają powierzchnię kamyków. Nie oznacza to jednak, że ich powierzchnia jest idealnie gładka – możemy na ich powierzchni wyczuć delikatną strukturę porowatości. Kruszywo łączy się z żywicą i co ważne, takiego podłoża się nie szlifuje. Dzięki temu uzyskuje się antypoślizgową, bezpieczną posadzkę.

Kwestia tego, czy kamienny dywan jest śliski przekłada się na jego funkcjonalność

Powyżej poruszyliśmy kwestię tego, czy kamienny dywan jest śliski. Jest to niezwykle ważne z uwagi na fakt, że po takiej posadzce poruszamy się zarówno w obuwiu, jak i boso. Śliska posadzka mogłaby doprowadzić do wypadków, co może mieć szkodliwe skutki. Dlatego na tarasie, balkonie, a nawet na schodach najlepiej sprawdza się kamienny dywan, gdyż nawet po opadach i w czasie zim nie jest on śliski, gwarantując tym samym bezpieczne poruszanie się.

Zobacz również:

Poradnik