Blog

3 marca 2016

Co wyróżnia kamienny dywan przed domem?

Szukasz efektowego sposobu na wykonanie obejścia wokół domu? Kamienny dywan jest dla Ciebie

Dla wielu z nas piękny wygląd wokół domu ma ogromne znaczenie. Doskonałym wyborem pod względem przydomowej aranżacji jest kamienny dywan. Jest to nowoczesne rozwiązanie, doskonale zastępujące płytki betonowe, kostkę brukową, a nawet płytki ceramiczne. Kamienny dywan przed domem świetnie się prezentuje, podkreślając tym samym nie tylko wygląd elewacji, ale także przydomowego ogrodu. O tym, jak zaaranżować kamienny dywan przed domem oraz jak go wykonać, przeczytacie w poniższym artykule.

Szerokie możliwości aranżacyjne kamiennych dywanów przed domem

Kamienny dywan przed domem stwarza szerokie możliwości aranżacyjne, które pozwalają z łatwością dopasować jego wygląd do budynku. Dzięki wykorzystaniu pożądanego koloru kruszywa, możliwe jest stworzenie kamiennego dywanu komponującego się z odcieniem elewacji, ale dobrze będzie prezentować się również w zestawieniach kontrastujących, tworząc tym samym oryginalny efekt wizualny. Warto podkreślić, że na kamiennym dywanie można w łatwy sposób przedstawić różnego typu wzory, które dodatkowo uatrakcyjnią przestrzeń przed domem.

W jaki sposób tworzy się kamienny dywan przed domem?

Przed rozpoczęciem prac związanych z tworzeniem kamiennego dywanu przed domem, dobrze jest zadbać o właściwe przygotowanie podłoża. Najlepiej sprawdzi się tutaj podstawa z betonu, która będzie dla kamiennego dywanu przed domem dobrą, stabilną bazą. Betonowa podstawa powinna być przeszlifowana, aby zwiększyć chłonność aplikowanych preparatów, a co za tym idzie lepsze przyleganie kamiennego dywanu przed domem. Kolejnym krokiem jest dokładne odkurzenie miejsca pracy i rozprowadzenie gruntu. Po odmierzeniu odpowiedniej ilości kruszywa oraz żywicy można przystąpić do rozprowadzania mieszanki w wybranym miejscu. Kamienny dywan przed domem można zastosować na drogach doprowadzających do budynku, bezpośrednio przed wejściem, jak również na schodach. Jak widać, możliwości zastosowania kamiennych dywanów jest wiele, dlatego świetnie sprawdzą się przed domem, a także przed innymi budynkami.

Zalety kamiennego dywanu przed domem

Zastosowanie kamiennego dywanu przed domem ma wiele zalet. Najczęściej wymienia się tutaj efektowny wygląd, bardzo dobrze komponujący się z elewacją domu. Warto dodać, że kamienny dywan przed domem jest trwały i odporny na szerokie spektrum warunków atmosferycznych – na niskie i wysokie temperatury, a także na nasłonecznienie i opady.

Jak dbać o kamienny dywan przed domem?

Do zalet kamiennego dywanu przed domem należy zaliczyć także łatwy sposób utrzymania w czystości. Wystarczy zastosować myjkę ciśnieniową, by wymyć zanieczyszczenia z powierzchni kamiennego dywanu. Warto jest co jakiś czas poddawać kamienny dywan renowacji, aby posłużył nam przez bardzo długi czas.

Sprawdź również:

Poradnik