Blog

5 września 2019

[Poznań] Naprawa i uszczelnienie dachu z blachy – system Hyperdesmo

Nasz partner – firma wykonawcza ATP Budownictwo realizuje obecnie w okolicach Poznania projekt naprawy szczelności trzech dachów z pokryciem z blachy o łącznej powierzchni 1800m kw.
 

Choć widoczne na powyższym zdjęciu budynki są nowe, na skutek błędów wykonawczych popełnionych przez dekarzy wszystkie trzy dachy z pokryciem blaszanym posiadają liczne punkty przecieku. W zaistniałej sytuacji wspólnota mieszkaniowa podjęła decyzję o pełnopowierzchniowej hydroizolacji dachu w systemie płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo.
W projekcie zastosowano następujące produkty:
Choć widoczne na powyższym zdjęciu budynki są nowe, na skutek błędów wykonawczych popełnionych przez dekarzy wszystkie trzy dachy z pokryciem blaszanym posiadają liczne punkty przecieku. W zaistniałej sytuacji wspólnota mieszkaniowa podjęła decyzję o pełnopowierzchniowej hydroizolacji dachu w systemie płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo.
Dzięki natryskowi membrany poliuretanowej udało się skutecznie i trwale odzyskać szczelność dachu bez ingerowania w blaszane pokrycie dachowe. Projekt zakładał uzyskanie niestandardowego koloru dachu (RAL7011), w związku z czym zastosowano pigmentowaną powłokę Hyperdesmo ADY-E.
Wykonawca: ATP Budownictwo
Inwestor: wspólnota mieszkaniowa
 
Naprawa dachu z blachy w systemie Hyperdesmo w Poznaniu
Realizacje , , , ,