Blog

12 grudnia 2017

Nowy produkt – Hyperdesmo-A610 | Jednoskładnikowa, w 100% alifatyczna, płynna membrana poliuretanowa

Choć rodzina płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo jest już dziś bardzo rozbudowana gwarantując szeroki zakres parametrów i zastosowań oferowanych przez nas produktów, nieprzerwanie trwają prace rozwojowe działu R&D Alchimica S.A. pod kierownictwem dr Vicky Dellaporta.
Z końcem listopada br. zakończyły się prace nad nowym produktem – Hyperdesmo-A610. Produkt ten pod wieloma względami wyróżnia się na tle pozostałych z naszego asortymentu.
  • Hyperdesmo-A610 oparta jest na technologii HAA – umożliwia aplikację membrany w tylko jednej warstwie przy całkowitym zużyciu ~2kg/m2. Cecha ta skutkuje skróconym do zaledwie jednego dnia czasem realizacji projektu wraz z zastosowaniem szybkowiążącego podkładu gruntującego jak np. Geodesmo-50 lub Universal Primer 2K-4060.
  • Hyperdesmo-A610 jest membraną w 100% alifatyczną. Nie kreduje się w wyniku niszczącego oddziaływania promieniowania UV i nie odbarwia się. Umożliwia uzyskanie dowolnego koloru membrany (z ciemnymi włącznie!) bez negatywnego wpływu na jej trwałość. W kolorze białym zachowuje wysokie parametry refleksyjności promieni słonecznych przez wiele lat.
  • Hyperdesmo-A610 zachowując wysoką elastyczność cechuje się bardzo wysoką twardością i odpornością na tarcie! Twardość w skali Shore A wynosi aż 80. Dzięki temu bez stosowania dodatkowych powłok ochronnych (top-coatów) jest odporna na ruch pieszych.
Nowości