Blog

7 maja 2021

Naprawa dachu z papy [Wrocław]

Kwiecień to początek sezonu wykonywania renowacji nieszczelnych pokryć dachowych w systemie membran Hyperdesmo z płynnego poliuretanu. Poniżej prezentujemy rezultat przeprowadzenia aplikacji płynnej membrany Hyperdesmo w celu naprawy szczelności dachu papowego.

W projekcie wykorzystano pełny system, na który składają się:

  1. Universal Primer 2K 4060
  2. Hyperdesmo H.A.A w kolorze szarym
  3. Zbrojenie Geotextile-50 Pressed
  4. Hyperdesmo ADY-E w kolorze szarym (RAL 7040)

Wideo ilustrujące jak wygląda zakończona inwestycja renowacji dachu z papy:

Dlaczego system Hyperdesmo to optymalne rozwiązanie do przeprowadzenia naprawy dachu z papy? Argumentów jest wiele:

  1. Przede wszystkim trwałość. Trwałość pełnego systemu dedykowanego do naprawy dachu z papy (takiego jak opisany powyżej) przekracza klasę W3, tzn. że zapewni szczelność dachu przez okres przekraczający 25 lat eksploatacji.
  2. Nie musisz zrywać ani utylizować istniejącego, nieszczelnego/wyeksploatowanego pokrycia dachowego. Płynną membranę Hyperdesmo wykonuje się na starym pokryciu. Membrana jest płynna, a więc dokładnie penetruje podłoże i je uszczelnia.
  3. System Hyperdesmo jest lekki, stosując go, tylko w minimalnym stopniu obciążasz strop. Metr kwadratowy naszego rozwiązania waży zaledwie około 2kg, podczas gdy np. papa bitumiczna nawet pięciokrotnie więcej. Minimalizowanie obciążenia dachu zwiększa Twoje bezpieczeństwo.
  4. Stosując pokrycie dachowe w jasnym kolorze obniżasz temperaturę na powierzchni dachu i wewnątrz budynku. Jeśli w budynku pracuje klimatyzacja, będzie ona mniej obciążona, a więc zużyje mniej energii elektrycznej. Szczególnie korzystne parametry w zakresie refleksyjności promieni słonecznych ma system Hyperdesmo w kolorze białym, RAL 9010 i osiąga współczynnik SRI na poziomie 102. Jako jedni z nielicznych zleciliśmy badania w zakresie refleksyjności i emisyjności promieni słonecznych, by móc podzielić się z Tobą konkretnymi parametrami. Chłodny dach to również przeciwdziałanie niekorzystnemu zjawisku miejskiej wyspy ciepła.

Przeczytaj o podobnych inwestycjach zrealizowanych w systemie płynnych membran poliuretanowych od Alchimica:

Płynne membrany poliuretanowe Hyperdesmo to technologia opracowana przez firmę Alchimicaw latach ’80 XX wieku i nieustannie od tamtej pory udoskonalana. Stosowane są we wszystkich państwach Unii Europejskiej, rocznie w oparciu o naszą technologię profesjonalni wykonawcy realizują renowację pokryć dachowych o łącznej powierzchni około 10 mln metrów kwadratowych. Hyperdesmo to jakość i doświadczenie, którym bez obaw możesz powierzyć ochronę dowolnego dachu, zarówno budynku mieszkalnego jak i obiektu przemysłowego.

Sprawdź inne nasze wpisy blogowe:

Renowacja dachu z papy

Naprawa dachu z papy na zimno

Płynne membrany dachowe

Jak tanio naprawić dach z papy?

Jak konserwować dach z papy?

Realizacje