Blog

5 października 2019

[Kraków] Renowacja pokrycia papowego dachu budynku mieszkalnego w Śródmieściu

W pierwszych dniach października br. zakończone zostały prace renowacyjne dachu papowego budynku mieszkaniowego w Krakowie (dzielnica Śródmieście). Zastosowano system płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo.
Dach budynku po zakończeniu renowacji w systemie Hyperdesmo Dach budynku po zakończeniu renowacji w systemie Hyperdesmo
Zobacz podobne realizacje:
W celu wykonania hydroizolacji istniejącego pokrycia dachowego z papy, firma wykonawcza zastosowała:
  1. Podkład gruntujący Universal Primer 2K-4060
  2. Masa poliuretanowa, uszczelniająco-klejąca Hyperseal 25LM-S
  3. Geowłóknina Geotextile-50-Pressed
  4. Płynna membrana poliuretanowa Hyperdesmo HAA
 
Zobacz podobne realizacje:
Aby dowiedzieć się więcej o etapach prac, na jakie składa się renowacja dachu z papy w systemie Hyperdesmo, zapoznaj się z Instrukcjami stosowania.
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Zobacz podobne realizacje:

System płynnych membran Hyperdesmo to oparta na jednoskładnikowych żywicach poliuretanowych technologia renowacji szczelności i ochrony wyeksploatowanych pokryć dachowych z papy termozgrzewalnej, membran EPDM, PCV, TPO, FPO, dachów z blachy i innych. Rozwiązanie chętnie jest też stosowane do hydroizolacji nowych dachów. Hyperdesmo w procesie polimeryzacji tworzy bardzo elastyczną, bezszwową membranę charakteryzującą się wysokimi parametrami adhezji do istniejącego podłoża (>20kg/cm2), wysoką odpornością na promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury (temp. eksploatacyjne od -40 do +90*C), hydrolizę i wszelkie szkodliwe oddziaływania występujące w środowisku.

Co ważne, membrana Hyperdesmo wykazuje wysoki współczynnik refleksyjności promieni słonecznych (SRI=102), dzięki czemu w okresie letnim zapobiega nagrzewaniu się dachu (tzw. pasywne chłodzenie budynku), obniżając temperaturę wewnątrz budynku. W ten sposób oszczędzisz konkretne pieniądze na zużyciu energii elekreycznej przez klimatyzację. Przysłużysz się też środowisku naturalnemu za sprawą minimalizacji wpływu Twojej nieruchomości na szkodliwe zjawisko tzw. „miejskich wysp ciepła”.

Żywotność membran Hyperdesmo w toku procesu certyfikacyjnego została określona na 25 lat (klasa W3) – Europejska Aprobata Techniczna CPR-04/0082-COAT.
 
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Inwestor: wspólnota mieszkaniowa

Zobacz inne wpisy blogowe:

Renowacja dachu z papy

Żywica poliuretanowa

Uszczelnienie detali dachu

Dlaczego pęka papa na dachu?

Czym smarować papę na zimno?

Realizacje , , , ,