Blog

1 maja 2018

Kamienny dywan na taras

Kamienny dywan jako idealne wykończenie tarasu

 
Wiosną i latem spędzamy wiele godzin przed domem przesiadując na starannie wykonanym tarasie. Doskonałą opcją, aby wykończyć ten niepozorny obszar jest położenie kamiennego dywanu. Ten wytrzymały i łatwy w utrzymaniu sposób na aranżację przydomowego miejsca cechuje wytrzymałość na stale zmieniające się warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Dzięki prawidłowemu położeniu dywanu kamiennego na tarasie możemy cieszyć się estetycznie prezentującą się przestrzenią wokół domu, w którym mieszkamy. Nie ma znaczenia, czy taras znajduje się przed czy za budynkiem – staranne wykończenie będzie zachwycać zarówno członków rodziny zajmującej lokum, jak i  odwiedzających gości. Obszar wypełniony szaro-grafitowym kruszywem będzie doskonale komponował się z bujną zielenią ogrodu, zachęcając do spędzania coraz większej ilości czasu na zewnątrz. Dla ozdoby możemy umiejscowić na tarasie donice z ulubionymi kwiatami, na przykład klasycznymi różami, które dodają elegancji naszej przestrzeni. Urządzając przydomowe miejsca warto dać się ponieść wyobraźni – efekt końcowy może zaskoczyć nas samych.
 

Jak wygląda proces kładzenia dywanu kamiennego na tarasie?

 
Do wykonania solidnego dywanu kamiennego na tarasie stosuje się żywicę epoksydową, oraz kruszywo o odpowiedniej frakcji. Dla przykładu, firma Alichimika oferuje swoim klientom system tarasowy Hyperdesmo, który umożliwia stworzenie posadzki w oparciu o marmurowe lub rzeczne otoczaki. Wiązanie kamieni dekoracyjnych następuje z zachowaniem właściwości drenażowych. Aby przystąpić do kładzenia dywanu kamiennego potrzebne będą nam odpowiednie akcesoria, takie jak mieszadło, paca metalowa, pojemniki do mieszania, rękawice ochronne, oraz odkurzacz przemysłowy lub miotła. Na początku należy usunąć z podłoża tarasu wszelkie nierówności, po czym należy dokładnie je zagruntować. Po przygotowaniu obszaru można przystąpić do przygotowywania mieszanki, którą trzeba nanieść na taras przy pomocy pacy. Kamienny dywan schnie przez dwadzieścia cztery godziny; po upływie tego czasu można już swobodnie z niego korzystać. Wykonanie odpowiadającego naszym wymaganiom tarasu nie jest wcale skomplikowane. Jeżeli zastosujemy się do wszystkich zaleceń, będziemy mogli cieszyć się z nienagannie prezentującej się posadzki całymi latami.

Jak można urządzić taras z zastosowaniem dywanu kamiennego?

 
Decydując się na wykończenie tarasu dywanem kamiennym mamy wiele możliwości dotyczących jego całkowitego urządzenia. Aspekt ten sprawia, że coraz więcej ludzi docenia estetykę, jaką gwarantuje nam posadzka wykonana z kruszywa. Miłośnicy eleganckiej i jednocześnie minimalistycznej aparycji zajmowanego lokum z pewnością poczują zainteresowanie jasną kolorystyką. Tutaj nasuwa się pewien przykład: taras wyłożony kamieniem w odcieniu złamanej bieli, na którym stoją jasnobrązowe donice i meble, na których widnieją bordowe poduszki. Na szklanym stoliku stoi wazon, w którym ulokowano kilka gałązek fioletowego bzu. W takim otoczeniu łatwo jest oddać się błogiemu odpoczynkowi po całym dniu pracy. Każdy z domowników może delektować się ulubioną kawą w otoczeniu natury urozmaicającej starannie wykonany taras. Chwile spędzone w tak zaaranżowanym skrawku ogrodu staną się źródłem cennych wspomnień, do których członkowie rodziny będą wracać z uśmiechem na twarzy. Jak widać, kamienny dywan ułożony na tarasie ma szansę na dobre wpasować się w schemat domu, w jakim zamierzamy mieszkać.
 
Kategorie

Tagi

Poradnik , , ,