Hydroizolacja balkonu

Firma Alchimica opracowała trzy główne rozwiązania posadzek przeznaczonych dla balkonów i/lub tarasów. Każde z nich opiera się o te same podkłady gruntujące oraz poliuretanowe membrany hydroizolacyjne systemu Hyperdesmo. Różnica występuje w zakresie dekoracyjnego wykończenia posadzki zewnętrznej. Tym samym proponujemy wykończenie dekoracyjne:

  1. Uzyskane za pomocą płatków dekoracyjnych Hyperflakes (są dostępne w licznych wariantach kolorystycznych), z ostateczną powłoką zamykającą (tzw. top-coat) w wariancie satynowym lub w połysku,
  2. Uzyskane za pomocą barwionego kruszywa dekoracyjnego zespojonego bezbarwną żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T i wykończoną powłoką zamykającą w wariancie satynowym lub w połysku,
  3. Uzyskane poprzez wykonanie kamiennego dywanu na bazie naturalnego otoczaka marmurowego zespojonego żywicą poliuretanową Hyperdesmo-T (powierzchnie poziome) oraz Hyperdesmo-T Vertical (powierzchnie pionowe jak np. cokoliki).

Układ warstw prezentujemy na poniższych ilustracjach:

System Hyperflakes

Płatki dekoracyjne - system tarasowy Hyperdesmo

Podkład gruntujący:

Aquasmart-Dur
Geodesmo-50 Primer

Membrana hydroizolacyjna:

Hyperdesmo Classic
Hyperdesmo ADY610

Płatki dekoracyjne Hyperflakes (różne kolory)

Powłoka ochronna:

Aquasmart TC Floor Protect (satyna)

albo
Hyperdesmo ADY-E (połysk)

Kwarcowy dywan

Kwarcowy dywan - układ warstw systemu Hyperdesmo

Podkład gruntujący:

Aquasmart-Dur
Geodesmo-50 Primer

Membrana hydroizolacyjna:

Hyperdesmo Classic
Hyperdesmo ADY610

Posadzka „kwarcowy dywan”

Kruszywo kwarcowe + Hyperdesmo-T

Powłoka ochronna:

Aquasmart TC Floor Protect (satyna)

albo
Hyperdesmo ADY-E (połysk)

Kamienny dywan

Kamienny dywan - system Hyperdesmo

Podkład gruntujący:

Aquasmart-Dur
Geodesmo-50 Primer

Membrana hydroizolacyjna:

Hyperdesmo Classic

Posadzka „kamienny dywan”

Otoczak marmurowy + Hyperdesmo-T/Hyperdesmo-T Vertical

Balkon jako istotna konstrukcja budynku ze względów estetycznych i użytkowych

 

Balkon i jego walory to naprawdę sprawa kluczowa dla projektu naszego domu, mieszkania czy budynku firmowego. Pamiętajmy bowiem, że nieprawidłowości w jego konstrukcji np.: niewłaściwa hydroizolacja balkonu przekładają się na solidność, trwałość i wytrzymałość całości konstrukcji budynku. Balkon styka się bowiem ze ścianami budynku, położony jest nad jego konkretnymi przestrzeniami, a tym samym determinuje czy jest sucho czy wilgotnie w wewnątrz  czy aby nie powstało środowisko dla rozwoju mikroorganizmów czy jest ciepło czy zimno w przestrzeni domowej itp. Dlatego też, warto zadbać o techniczne aspekty zabezpieczenia powierzchni balkonu, jak wspomniana ważność dobrej hydroizolacji balkonu, jak i w późniejszym etapie o konkretny plan jego dekoracji i zadbania o estetykę balkonu.

 

Hydroizolacja balkonu – zadbaj o swoje miejsce relaksu

 

Najważniejszą z zasad przy hydroizolacji balkonu jest dobranie odpowiednich produktów pod wielkość powierzchni balkonu i jego umiejscowienie (nad jaką powierzchnią znajduje się – naziemny czy nad innymi pomieszczeniami budynku). Pamiętajmy, iż im większa połać balkonu tym zastosowane materiały do hydroizolacji powinny być bardziej elastyczne. Większa elastyczność aplikowanych materiałów zapewnia bowiem reakcję materiału na wszelkie naprężenia konstrukcji i chroni przed pęknięciami i szczelinami w powierzchni, zwłaszcza na styku powierzchni poziomej ze ścianami. Wszelkie powstałe uszkodzenia, uszczerbki w podłożu balkonu to ryzyko przedostania się wody i jej zalegania, a w okresie zimowym jej marznięcia i rozsadzania płyty konstrukcyjnej np.: betonowej. Produkty wysoce elastyczne w odróżnieniu od sztywnych maskują wszelkie pęknięcia powstałe na skutek naturalnych naprężeń konstrukcji i chronią przed przedostawaniem się do nich wody i wilgoci. Na etapie budowy balkonu pamiętajmy więc o uszczelnieniu podpłytkowym balkonu na płycie konstrukcyjnej odpowiednim produktem: najczęściej stosowana jest izolacja mineralna (czyli zaprawa cementowa z polimerami), maty izolujące pod płytki lub nowatorskie i niezwykle praktyczne podejście: izolacja żywiczna, o której pokrótce poniżej.

 

Dopada Cię problem przeciekającego balkonu? Jak skutecznie zabezpieczyć balkon przed wodą? Płynna membrana i jej rola w uszczelnianiu

 

Gdy problem z nieszczelnością balkonu pojawia się w trakcie użytkowania balkonu, przenigdy nie lekceważ tego, tylko działaj natychmiast. Oferujemy płynne membrany poliuretanowe w technologii Hyperdesmo – doskonałe żywiczne produktyPłynne membrany to system naprawy balkonu bez konieczności naruszenia jego powierzchni. Nie trzeba zrywać płytek marmurowych, gresowych czy też granitowych itp. Cechuje go ponadto łatwość aplikacji, bo wymagane jest zrobienie  tylko kilku kroków:
– podklejenie ewentualnych słabo trzymających płytek
– umycie powierzchni
– nałożenie wałkiem czy natryskiem membrany.
Powstała transparentna i elastyczna powłoka to doskonała hydroizolacyjna balkonu, odnowiona powierzchnia, oszczędności w kieszeni, odparowująca powłoka żywiczna i długoletnie dalsze użytkowanie balkonu.

 

Nowatorski produkt dla trwających inwestycji budowlanych – membrana płynna i jej rola

 

Wspomniany powyżej produkt membrany płynnej to nade wszystko strzał w dziesiątkę dla zawodowych budowlańców. Trudno by znaleźć profesjonalnego kierownika robót budowlanych, który nie wydałby pozytywnej opinii dla innowacyjnego rozwiązania hydroizolacji – membrany płynnej. Produkt pewny, szybki w zastosowaniu, z długoletnią gwarancją, oszczędny pod kątem czasu i doskonały w swej hydroizolacyjnej roli. Nadaj się np. na tarasy i balkony w apartamentowcach czy w korporacyjnych budynkach.