Blog

29 marca 2016

Posadzki żywiczne kolory

Szeroki zakres kolorów posadzek żywicznych dostępnych na rynku

Posadzki żywiczne wyróżniają się możliwością zastosowania w wielu typach wnętrz. O ich funkcjonalności decyduje również dostępność różnych kolorów posadzek żywicznych, które wprowadzą także przykuwający wzrok akcent barwny. Najczęściej instalowane są posadzki żywiczne w kolorach stonowanych, na przykład w odcieniu bieli czy szarości. Wiele kolorów posadzek żywicznych, w tym zieleń, błękit czy pomarańcz ma zastosowanie w obiektach edukacyjnych – głównie w przedszkolach i szkołach podstawowych. Różnorodne kolory posadzek żywicznych w zestawieniu z wysoką użytecznością sprawiają, że warto wykorzystywać je w wielu obiektach o różnym przeznaczeniu.

Posadzka żywiczna – kolory, które dopełnią każde wnętrze

Poszczególne kolory posadzek żywicznych pozwalają nadać ton określonym typom wnętrz. Posadzki żywiczne w kolorze białym rozświetlają pomieszczenia, co ma zastosowanie w laboratoriach czy gabinetach lekarskich. Wiele innych kolorów posadzek żywicznych stosuje się również w przypadku podziemnych garaży, a nawet w centrach handlowych – wyróżniają się one nie tylko świetnym wyglądem. Odpowiadają one także na wysokie wymagania stawiane funkcjonalnym posadzkom.

Różnobarwne motywy wykorzystywane w kolorowych posadzkach żywicznych

Kolory posadzek żywicznych przeważnie występują w wariantach jednorodnych. Dostępne są także produkty pozwalające na stworzenie podłogi z delikatnymi wzorami przypominającymi np. granit. Przeważnie paleta kolorów posadzek żywicznych ograniczona jest do zieleni, błękitów, czerwieni, szarości i beży, co w połączeniu z małymi drobinkami w kolorach czerni, brązów, szarości i bieli daje unikatowy efekt. Posadzki w takich kolorach najczęściej znajdują zastosowanie w szkołach czy w przychodniach i szpitalach.

Dostępne na rynku warianty kolorów posadzek żywicznych

Tworzenie kolorowych posadzek żywicznych opiera się na produktach aplikowanych za pomocą wałka na uprzednio przygotowanym podłożu. Możliwości stworzenia kolorowych posadzek żywicznych są niemal nieograniczone. Oprócz zastosowania dostępnych jednolitych czy wzorzystych produktów, o których wspomnieliśmy powyżej, można także stworzyć efektowne wzory na podłodze. W tym celu wykorzystuje się różne odcienie żywicy, na przykład w zestawieniach kontrastujących. Takie kolory posadzek żywicznych nadają wnętrzom luksusowego wyglądu i są łatwe do stworzenia w wielu typach pomieszczeń.

Gdzie zastosować kolorowe posadzki żywiczne?

Posadzki żywiczne kolorowe polecane są do wielu typów obiektów. Najlepiej sprawdzają się w miejscach, w których mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem pieszym oraz maszyn. Są to na przykład hale magazynowe czy produkcyjne, jak również szkoły, przedszkola czy budynki użyteczności publicznej.

Poznaj paletę kolorów posadzek żywicznych tworzonych przez firmę Alchimica

Alchimica zajmuje się tworzeniem posadzek żywicznych na terenie firm, obiektów wielkopowierzchniowych czy garaży podziemnych. Chcąc poznać paletę kolorów posadzek żywicznych, zachęcamy do kontaktu z nami – nasi pracownicy podpowiedzą najlepsze rozwiązania pod względem doboru żywicy, jak również jej koloru.

Zobacz również:

Poradnik