Blog

11/18/2019

Podłogi żywiczne w budynkach przemysłowych

Posadzki żywiczne w budynkach przemysłowych – funkcjonalność i wytrzymałość na pierwszym miejscu

Posadzki żywiczne w budynkach przemysłowych muszą cechować się dedykowanymi właśiwościami, jak m.in.: wysoka wytrzymałość, solidność, odporność na uszkodzenia. Budynki przemysłowe to miejsca wyjątkowo narażone na oddziaływanie różnych czynników potencjalnie niszczących. Siły wpływające na posadzki w obiektach przemysłowych to m.in.: intensywny ruch pieszy, kołowy czy maszynowy, nierzadko duży – pod kątem wagi – nacisk i obciążenie posadzki, wibracje maszyn, narażenie na czynniki chemiczne, duży poziom wilgotności, zmienne warunki atmosferyczne i inne.

Pamiętajmy również, iż każdy inwestor, właściciel obiektu przemysłowego poszukuje rozwiązań prostych, skutecznych, bezpiecznych i dający maksymalny zwrot z inwestycji w postaci np.: długotrwałości użytkowania posadzki obiektu bez remontów, łatwości w konserwacji, a także oszczędności w zakresie eksploatacji posadzki.

Posadzka żywiczna w obiektach przemysłowych to idealne rozwiązanie dla inwestorów poszukujących powyższego.

Rodzaje posadzek żywicznych do obiektów przemysłowych?

Na rynku spotkamy się z kilkoma rodzajami i wariantami posadzki żywicznej dedykowanej do obiektów przemysłowych. Najbardziej popularne rodzaje to epoksydowa i poliuretanowa. Obie posadzki różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim poziomem elastyczności i przedziałem cenowym. Posadzki epoksydowe są tańsze niż poliuretanowe i ze względu na swoją większą twardość i mniejszą elastyczność dedykowane są zwłaszcza do obiektów przemysłowych. Są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i tym samym mocniejsze. Ich charakter jest bardziej industrialny, surowy i pasujący do obiektów przemysłowych. Posadzki żywiczne poliuretanowe są zwyczajowo droższe, bardziej elastyczne i tym samym mniej narażone na zarysowania oraz mikropęknięcia. Ich efekt wizualny jest na wyższym poziomie.

W przypadku posadzek żywicznych do budynków przemysłowych, warto zwrócić uwagę na:

– posadzki o właściwościach antypoślizgowych – epoksydowe z fakturą skórki pomarańczy bądź z zatopionym w żywicy piaskiem kwarcowym czy płatkami PCV;

– posadzki antyelektrostatyczne – epoksydowe o właściwościach gromadzących i odprowadzających ładunki;

– posadzki chemoodporne – odporne na czynniki chemiczne, łatwe w czyszczeniu ze wszelkich chemikaliów

Zobacz również:

Bez kategorii