Naprawa dachu przemysłowego

Dachy przemysłowe – problematyka dachów płaskich z niewielkich parametrem spadkiem

 

Budynki przemysłowe i dachy wielkopowierzchniowe to odrębna problematyka warta uwagi. Dachy przemysłowe to przede wszystkim dachy magazynów, biurowców, korporacji, dużych organizacji, zakładów przemysłowych, warsztatów etc. Wielka powierzchnia dachu wynikająca z jego metrażu, a także zwyczajowo zerowy spadek dachu to ważne czynniki przesądzające o formie zabezpieczenia ów dachu i jego hydroizolacji. Dachy płaskie szczególnie narażone są na oddziaływanie, np.: zastoju wody czy warstwy śniegu. Może to doprowadzić do rozszczelnienia i innych ubytków powłoki dachowej. Pamiętajmy również, iż dach wielkopowierzchniowy to także problematyka licznej sieci teletechnicznej usadowionej na dachu, masztów antenowych klimatyzacji, rur itp.

 

Naprawa dachu wielkopowierzchniowego – jak zaradzić gdy przecieka?

 

W przypadku dachu przemysłowego koniecznym jest cykliczne dokonywanie przeglądu jego stanu. Ważne jest to z punktu widzenia bezpieczeństwa i zapewnienia systematycznej rekonstrukcji uszkodzonych powłok. Naprawa dachu przemysłowego – z uwagi na jego wielkość – wydaje się być relatywnie droga. Szacowane koszty naprawy dachu wielkopowierzchniowego mogą nas wstępnie przerazić, jeśli weźmiemy pod uwagę powierzchnie i konieczność wymiany poszycia. Proponujemy poniższe rozwiązanie.

 

Uszczelnianie dachów przemysłowych – jak zminimalizować koszt i jednocześnie skutecznie zabezpieczyć dach?

 

Dla każdego kierownictwa organizacji minimalizacja kosztów, a także ciągłość prac produkcyjno-usługowych jest niezmiernie ważna. Gdy naprawa dachu przemysłowego staje się być konieczna,  membrana dachowa w półpłynnej formule może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Jest to produkt dedykowany m.in. dla dachów przemysłowych, płaskich. Jednolita, elastyczna, gumowana powłoka zapewni doskonałe uszczelnianie dachów przemysłowych, a także zabezpieczy je na długie lata. Dachy wielkopowierzchniowe pokryte ów powłoką nadają się również  idealnie na szalenie modne i zyskujące na popularności tzw. dachy zielone, duże dachowe tarasy, coraz to częściej powstające na ów omawianych dachach przemysłowych. Technologia HYPERDESMO gwarantuje przedłużoną żywotność, a dodatkowo sprawna aplikacja niweluje dodatkowe koszty np.: demontażu i utylizacji, jak również nie ma konieczności wyłączenia budynku z eksplotacji podczas procedury naprawy dachu przemysłowego z naszym produktem do hydroizolacji.
Zobacz inne artykuły blogowe: