Blog

18 grudnia 2020

Jakie zastosowanie ma żywica epoksydowa do piwnicy?

Żywica epoksydowa do piwnicy – sposób ma funkcjonalną posadzkę

Osoby poszukujące sprawdzonych rozwiązań pod względem posadzki w piwnicy często zastanawiają się nad aplikacją żywicy. Jest to stosunkowo wymagające pomieszczenie, nierzadko narażone na działanie wilgoci. Jednym z polecanych rozwiązań jest wykorzystanie żywicy epoksydowej do piwnicy, która stosowana jest także do innych typów pomieszczeń. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszym najnowszym artykułem o zaletach żywicy epoksydowej do piwnicy, a także, w jaki sposób aplikować ją na posadzce.

Na jakie warunki musi odpowiadać żywica epoksydowa do piwnicy?

W piwnicy panują specyficzne warunki, mowa tutaj głównie o wilgoci, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie dostosowanie żywicy epoksydowej do piwnicy, jak również sposobu jej aplikacji. Żywica epoksydowa do piwnicy tworzy trwałą powłokę, która jest łatwa do utrzymania w czystości i niezwykle wytrzymała pod względem mechanicznym. Dlatego przechowując w tym pomieszczeniu nawet ciężkie przedmioty, nie ulega ona spękaniu. Dostępne kolory żywicy epoksydowej do piwnicy sprawiają, że całe wnętrze jest nie tylko funkcjonalne, ale przy tym dobrze się prezentuje.

Dostępne warianty żywicy epoksydowej do piwnicy pozwalają także na odnawianie już wcześniej stworzonej posadzki

Na rynku dostępne są różnego typu produkty, które doskonale sprawdzają się do położenia posadzki w piwnicy. Warto zastosować żywicę epoksydową do piwnicy w postaci specjalnych farb, które wykorzystywane są do odnawiania wnętrz. Są one dostosowane do płytek ceramicznych, co pozwala stworzyć szczelną powłokę chroniącą przed wilgocią, ale także spękaniami i łuszczeniem się podłoża. Jest ona także elastyczna i dobrze wygłusza pomieszczenie, co jest ważne w przypadku piwnic, w których pracują kotły ogrzewające dom i wodę użytkową.

W jaki sposób aplikuje się żywicę epoksydową do piwnicy?

Aplikację żywicy epoksydowej do piwnicy przeprowadza się w stosunkowo prosty sposób. Należy jednak mieć na uwadze, że podłoże trzeba odpowiednio przygotować. Istotne jest wyrównania podłoża oraz jego wyszlifowanie, dokładne odkurzenie i odtłuszczenie. Niezwykle ważne jest również zadbanie o właściwą wilgotność pomieszczenia. Producenci żywicy epoksydowej do kuchni umieszczają na opakowaniu informację dotyczącą warunków utrzymania poziomu wilgotności i temperatury. Dzięki temu wiązanie żywicy epoksydowej do piwnicy będzie wysoce wydajne.

Zobacz także:

Poradnik