Blog

3 stycznia 2019

Jakich właściwości dostarcza meblom żywica epoksydowa?

Żywica epoksydowa wykorzystywana do tworzenia frontów jest syntetycznym materiałem, który pozwala opracować także wiele innych obiektów i przedmiotów. Fronty z żywicy epoksydowej tworzone są przeważnie na wysoki połysk, co nadaje im wyjątkowego charakteru. Ponadto ze względu na surowiec zastosowany w produkcji są one odporne na częste czyszczenie, dlatego z pewnością posłużą przez długi czas. Warto podkreślić, że fronty z żywicy epoksydowej są skutecznie chronione przed wilgocią, dlatego nawet przypadkowo zalane nie będą pęczniały.

Na jakich meblach warto zastosować fronty z żywicy epoksydowej? 

Fronty z żywicy epoksydowe sprawdzą się na wielu rodzajach mebli. Prezentują się one doskonale między innymi na komodach – zastosowane fronty z żywicy epoksydowej pozwolą nadać meblom zupełnie innego charakteru, które nie umknie uwadze, dlatego taka komoda powinna stać w najbardziej reprezentatywnym miejscu pokoju dziennego. Oprócz nich fronty z żywicy epoksydowej można wykorzystać do stworzenia umeblowania w gabinecie, co z pewnością poprawi walory estetyczne w czasie wykonywania pracy. Fronty z żywicy epoksydowej na meblach łazienkowych to rozwiązanie wpływające nie tylko na świetny wygląd wnętrza, ale także na funkcjonalność, ponieważ są one odporne na warunki panujące w łazience, czyli sporą wilgoć i ciepło. 

Fronty z żywicy epoksydowej, które sprawdzą się do odświeżenia wyglądu kuchni 

Fronty z żywicy epoksydowej można wykorzystywać, gdy pragniemy zmienić wizerunek kuchni, bez zmieniania całego wystroju. Wtedy możemy wymienić poszczególne fronty na te stworzone z żywicy epoksydowej. Tworzone są one na różne sposoby, jednym z nich jest zastosowanie drewnianej bazy, która posiada wstawki wykonane z żywicy, a całość wykończona jest w macie. W wielu kuchniach doskonale prezentują się także fronty z żywicy epoksydowej w wysokim połysku.

Efektowne wzory stosowane na frontach z żywicy epoksydowej 

Fronty z żywicy epoksydowej tworzone są na różne sposoby, odpowiadając na potrzeby konsumentów. Najczęściej wykorzystywane są zestawienia różnych gatunków drewna wraz z wieloma odcieniami żywicy. Doświadczeni specjaliści są w stanie stworzyć fronty z żywicy epoksydowej w wielu rozmaitych wzorach. Mogą to być motywy drogich kamieni, na przykład marmurów, granitów czy bazaltów, a także innych cennych kruszców. Takie fronty z żywicy epoksydowej czynią z całego pomieszczenia wnętrze ekstrawaganckie, ale jednocześnie funkcjonalne. 

„Rzeczne” fronty z żywicy epoksydowej 

Jeden z najczęściej wykorzystywanych motywów w tworzeniu frontów z żywicy epoksydowej jest tak zwanym motywem „rzeki”. Tego typu fronty z żywicy epoksydowej tworzy się z wykorzystaniem dwóch nieregularnych kawałków drewna, pomiędzy które wylewa się masę w niebieskim kolorze. Dzięki temu powstaje olśniewająca kompozycja, nadająca wystrojowi całej kuchni oryginalnego wyglądu, która przełamuje stonowany odcień drewna. 

Poradnik