Posadzki wykonane z syntetycznej żywicy mają szereg zalet, które decydują o ich bardzo długim czasie użytkowania. Mają one zastosowanie w wielu obiektach przemysłowych i coraz częściej wykorzystywane są w naszym kraju do tworzenia posadzki parkingowej, głównie w obiektach zadaszonych i podziemnych. Niezależnie od tego, jaka żywica na parking zostanie wybrana, tego typu tworzywa mają znacznie większą przewagę nad konwencjonalnie stosowanym podłożem betonowym. Nawet po długim czasie użytkowania taka posadzka nie pyli i nie kruszy się, tworząc tym samym trwałe podłoże do poruszania się różnego typu pojazdów. O tym, jaka żywica na parking nadaje się najlepiej, piszemy poniżej.
Jaką żywicę na parking wybrać?
Tworząc trwałą posadzkę z surowców syntetycznych, wielu inwestorów w porozumieniu z wykonawcami zastanawia się, jaką żywicę na parking wybrać. Tutaj prym wiedzie przede wszystkim żywica poliuretanowa. Ma ona szereg zalet, przemawiających na korzyść zastosowania tego typu podłoża. Przede wszystkim wyróżnia się wysoką wytrzymałością mechaniczną, która pozwala na poruszanie się pojazdom o zróżnicowanej masie, bez obaw o uszkodzenie posadzki. Nawet po długim czasie użytkowania posadzki parkingowe z żywicy nie ulegają zniszczeniu, ponadto odporne są na działanie wody i wielu substancji chemicznych. Warto zwrócić uwagę także na zdolność posadzki z żywicy poliuretanowej do tłumienia dźwięków, co jest bardzo istotne z punktu widzenia ograniczania poziomu hałasu.
Jaka żywica do renowacji parkingu?
Betonowe podłoże na parkingu z czasem ulega uszkodzeniom. Pod wpływem drgań i dużego ciężaru pojazdów ujawniają się ubytki – podłoże kruszeje i pęka. Ten proces można ograniczyć, podejmując się renowacji parkingu. W takim przypadku w pierwszej kolejności trzeba pozbyć się widocznych wad i dokładnie oczyścić podłoże. Płynną membranę żywiczną nanosi się następnie za pomocą wałka lub systemem natryskowym. Po odczekaniu związania się żywicy można swobodnie poruszać się samochodem po parkingu.
O czym należy pamiętać, tworząc żywiczną posadzkę parkingową?
Należy zwrócić uwagę, że aplikacja żywicy na posadzkę parkingową nie jest ostatnim etapem prac. Niezbędne jest zastosowanie znaków poziomych, które będą wytyczały miejsca parkingowe, ale także szlaki komunikacyjne. Oprócz nich konieczne jest zastosowanie ukośnych, żółto-czarnych pasów na betonowych słupach o charakterze ostrzegawczym.
Firma Alchimica pomoże w podjęciu decyzji, jaka żywica na parking sprawdzi się najlepiej
Poszukując odpowiedzi na pytanie, jaka żywica na parking będzie najlepsza, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Podpowiemy, jaką żywicę zastosować i podejmiemy się realizacji stworzenia żywicznej posadzki na parkingu. Specjalizujemy się ponadto w tworzeniu rozwiązań skrojonych na miarę każdej firmy. Oprócz tworzenia posadzek żywicznych zajmujemy się również opracowywaniem rozwiązań pod kątem przygotowania hydroizolacji dachu czy fundamentów.
Zobacz również: