Blog

8 listopada 2021

[Hotel Gołębiewski] Hydroizolacja zielonego dachu w Pobierowie

W drugiej połowie października br. zrealizowano prace hydroizolacyjne zielonego dachu o powierzchni 1450 mkw dla Hotelu Gołębiewski w Pobierowie. 

Do realizacji tego przedsięwzięcia zastosowano:

Dobór wysokojakościowej, odpornej na przerost korzeni roślin membrany hydroizolacyjnej w systemie zielonego dachu jest szczególnie ważny z uwagi na zdecydowanie wyższe koszty naprawy w porównaniu do tradycyjnych dachów płaskich.

Przeczytaj opis systemu: hydroizolacja zielonego dachu

Jesteś ciekawy jakie są etapy prac hydroizolacyjnych zielonego dachu z użyciem płynnej membrany Hyperdesmo PB-2K? Zapoznaj się z instrukcjami stosowania.

Wkrótce na membranie Hyperdesmo PB-2K zostaną ułożone kolejne elementy systemu zielonego dachu – płyty drenażowe, geowłóknina separacyjna oraz substrat ziemny wraz z nasadzeniami. Dach zazieleni się wiosną!

Zielone dachy to rozwiązanie coraz częściej stosowane we współczesnym budownictwie z uwagi na wliczanie ich do powierzchni biologicznie czynnej określonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie większej powierzchni zabudowy. Ale zielony dach to również wiele innych korzyści. Poza podniesieniem walorów estetycznych i użytkowych nieruchomości (kto z nas nie chciałby zaprosić znajomych na grilla urządzonego pośród zieleni na dachu?), zielony dach podnosi również właściwości izolacji cieplnej oraz akustycznej. Co więcej – zmniejsza efekt miejskiej wyspy ciepła i obniża ilość wody odprowadzanej do kanalizacji podczas opadów atmosferycznych, zmniejszając prawdopodobieństwo podtopień. W niektórych gminach obowiązuje tzw. „podatek od deszczówki”. Zielony dach pozwala go uniknąć! Nietrudno jest się przekonać do takiego rozwiązania, szczególnie, że zielony dach nie jest już rozwiązaniem szczególnie kosztownym. Niejednokrotnie spotkaliśmy się już z reakcją zaskoczenia ze strony inwestorów, którzy zazwyczaj obawiają się wygórowanych cen. Oczywiście w przypadku wersji rozbudowanej, obejmującej automatykę nawadniającą i wymagającą roślinność, koszty faktycznie mogą być wysokie.

Zapoznaj się z innymi naszymi wpisami blogowymi:

Renowacja dachu z papy

Naprawa dachu pvc

Płynne membrany dachowe

Dlaczego pęka papa na dachu?

Co położyć na dach betonowy?

Realizacje , , , , , , ,