Blog

8 lutego 2024

Nowość! Żywica epoksydowa AquaFloor Garage

Żywica epoksydowa AquaFloor Garage to rozwiązanie bezrozpuszczalnikowe (bez zawartości lotnych związków organicznych), bezzapachowe, przeznaczone do wykonania powłoki żywicznej w pomieszczeniach technicznych takich jak garaż, warsztat, magazyn itp.

AquaFloor Garage to nowa propozycja dla osób chcących samodzielnie wykonać powłokę ochronną posadzki w garażu, piwnicy, magazynie i innym pomieszczeniu technicznym

AquaFloor Garage jest dostępny w kolorze jasnoszarym (RAL 7040)

Podczas targów branżowych, ale również w czasie codziennej pracy z naszymi partnerami handlowymi, zawsze omawiamy pomysły wprowadzenia nowych produktów. W ten właśnie sposób narodził się pomysł stworzenia możliwie najłatwiejszej w zastosowaniu żywicy do ochrony posadzek mineralnych w garażu i innych pomieszczeniach technicznych/gospodarczych. Z założenia miał to być produkt, z zastosowaniem którego poradzi sobie praktycznie każdy.

Jak wykonać powłokę stosując żywicę epoksydową AquaFloor Garage?

  1. Wykonanie powłoki z żywicy AquaFloor Garage zostało maksymalnie uproszczone i wymaga tylko jednego produktu.
  2. Podłoże nie  wymaga wcześniejszego gruntowania. Aby przygotować podłoże do aplikacji żywicy, najlepiej jest je przeszlifować, aby uzyskać czystą, otwartą strukturę betonu i następnie odkurzyć.  Jeśli podłoże jest nierówne lub spękane, zastosuj wcześniej Epoxy Resin 21 Clear i/lub Hygrosmart Fix&Finish.
  3. Produkt jest dwuskładnikowy, należy więc jednorazowo wymieszać (w proporcji 1:4 wg wagi) taką ilość AquaFloor Garage, jaka jest niezbędna do wykonania jednej warstwy na określonej powierzchni posadzki. Zużycie na powinno się wahać w przedziale 0,15-0,2kg/mkw, w zależności od stopnia porowatości podłoża. Powłoka jest cienkowarstwowa, nie zniwelujemy więc nią ewentualnych nierówności podłoża. Jeśli wymieszamy za dużo żywicy i nie zostanie ona od razu zużyta, ulegnie ona związaniu w wiaderku.   Docelowo należy wykonać 2-3 warstw. Pomiędzy wykonaniem kolejnych warstw powinno upłynąć co najmniej 5h.

Wariant posadzki z właściwościami antypoślizgowymi

Jeśli chcesz uzyskać właściwości antypoślizgowe posadzki, wykorzystaj kruszywo kwarcowe, zasypując nim do pełnego pokrycia pierwszą warstwę AquaFloor Garage. Po upływie 5h odkurz nadmiar kruszywa i wykonaj dwie kolejne warstwy żywicy. Zastosuj kruszywo np. o granulacji 0,4-0,9mm.

Oznakowanie poziome

Żywica AquaFloor Garage jest dostępna w kolorze jasnoszarym (RAL7040). Jeśli chcesz wykonać oznakowanie poziome, zastosuj w tym celu Aquasmart TC Floor Protect lub Hyperdesmo ADY-E w pożądanym wariancie kolorystycznym.

Produkty Alchimica, Nowości, Poradnik , , , , ,