Blog

28 kwietnia 2020

[Zawiercie] Kamienny dywan w systemie poliuretanowym Hyperdesmo

Firma Zuna Sebastian Hudzik to doświadczony wykonawca specjalizujący się w zakresie wykonawstwa posadzek żywicznych i hydroizolacji. Firma ma za sobą kolejną renowację tarasu i balkonu z kamiennym dywanem wykonanym w pełnym systemie żywic poliuretanowych Hyperdesmo. Zobacz jakiemu przeobrażeniu uległy taras, balkon i schody domu w powiecie zawierciańskim.
Kamienny dywan jest innowacyjną formą wykorzystania marmuru, zdobywającą coraz większą popularność z uwagi na walory użytkowe i estetyczne. Wykonywany jest z otoczaków – surowca kamiennego poddanego specjalnemu procesowi inżynieryjnemu – których ziarna spojone są żywicą zapewniającą trwałość oraz zachowanie wysokiej estetyki posadzki na przestrzeni lat eksploatacji. W systemie Hyperdesmo rolę tę pełni w pełni alifatyczna, jednoskładnikowa żywica poliuretanowa Hyperdesmo-T.
 
Kamienny dywan w systemie Hyperdesmo Kamienny dywan w systemie Hyperdesmo
 

Do realizacji projektu zastosowano:

  1. Podkład gruntujący Geodesmo-50
  2. Płynna membrana poliuretanowa Hyperdesmo HAA
  3. Masa dylatacyjna (uszczelniająco-klejąca) Hyperseal 25LM-S
  4. Żywica poliuretanowa do spajania otoczaka Hyperdesmo-T
  5. Tiksotropowa żywica poliuretanowa Hyperdesmo-T Vertical
 
Stan przed wykonaniem renowacji i w trakcie:
Stan przed remontem Stan przed remontem Stan w trakcie remontu
 
W trakcie wykonywania projektu:
Po wykonaniu membrany hydroizolacyjnej Hyperdesmo HAA Wykonanie kamiennego dywanu
Stan po zakończeniu realizacji:
Kamienny dywan na schodach Kamienny dywan na schodach
Kamienny dywan Hyperdesmo Kamienny dywan Hyperdesmo Kamienny dywan Hyperdesmo
 
Charakterystyka wykończonego, neutralnego chemicznie kamiennego dywanu w systemie Hyperdesmo to bardzo wysoka odporność na wszystkie szkodliwe czynniki atmosferyczne oraz eksploatacyjne jak np. ścieranie. Inną ważną korzyścią jest znaczna minimalizacja powstawania pyłu ze względu na właściwości antystatyczne powierzchni, co sprzyja tworzeniu sprzyjającego środowisko dla osób cierpiących na alergie. Właściwości antypoślizgowe i trwałość  predestynują to rozwiązanie do stosowania w często uczęszczanych i narażonych na wodę miejscach, takich jak schody, tarasy, balkony i otoczenie basenów.
Kamienny dywan to również łatwa konserwacja. Ma właściwości samoczyszczące (poprzez opady atmosferyczne). Można go myć myjką ciśnieniową lub po prostu odkurzyć i wyczyścić wodą i szczotką.
 
Inwestor indywidualny
wykonawca: Zuna Sebastian Hudzik

Kategorie

Tagi

Realizacje , ,