Blog

25 lipca 2023

[Warszawa] Uszczelnienie szklanej kopuły dachowej

Przeszklenie atrium - biurowiec w Warszawie

Szczelność świetlików dachowych/dachowych modułów doświetleniowych bywa poważnym problemem – nawet jeśli ich montaż został wykonany zgodnie ze sztuką, dość częstym zjawiskiem bywa rozszczelnienie z upływem lat samej konstrukcji. Ten sam problem, ale na wielokrotnie większą skalę, może się pojawić w przypadku rozbudowanych stalowo/aluminiowo – szklanych konstrukcji atrium i wielkich kopuł w gmachach użyteczności publicznej, galeriach handlowych i biurowcach. Prezentowany tekst opisuje uszczelnienie szklanej kopuły dachowej obiektu biurowego w Warszawie.

W czerwcu br. trwały prace mające doprowadzić do odzyskania szczelności rozległych przeszkleń atrium i kopuły jednego z warszawskich biurowców. Zniszczone w wyniku oddziaływania UV i innych warunków atmosferycznych uszczelnienia na styku aluminiowej konstrukcji i hartowanego szkła z upływem lat zawiodły wywołując rozległe przecieki w reprezentacyjnym atrium. Zarządca obiektu skontaktował się z naszym mazowieckim partnerem, firmą Hydropolis Sp. z o.o. w celu doboru technologii hydroizolacji.

Często stosowanymi do wykonania takiego rodzaju uszczelnień produktami są różnego rodzaju silikony dekarskie i taśmy butylowe. Ich skuteczność i trwałość jest wysoce dyskusyjna, a estetyka (choć w przypadku walki o szczelność bywa drugorzędna) na bardzo niskim poziomie. W opisywanym przypadku, z uwagi na reprezentacyjny charakter obiektu i powszechną rozpoznawalność jego właściciela (jesteśmy zobowiązani do zachowania poufności w tym zakresie) konieczna była nie tylko skuteczność i najwyższa trwałość technologii, ale również jak najbardziej estetyczny rezultat.

Przeszklenie atrium - biurowiec w Warszawie

Firma wykonująca prezentowane prace hydroizolacyjne zastosowała następujące produkty systemu Hyperdesmo:

  1. Podkład gruntujący Microprimer PU
  2. Masa uszczelniająca Hyperseal Expert-150
  3. Płynna membrana PU zbrojona włóknem szklanym Hyperdesmo Particular
  4. Włóknina zbrojąca Geotextile-50 Pressed
Kategorie

Tagi

Produkty Alchimica, Realizacje , , , , ,