Blog

4 listopada 2016

Uszczelnienie tarasu bez zrywania płytek w systemie Hyperdesmo-T na przykładzie apartamentowca Leader House w Łodzi

W ścisłym Śródmieściu Łodzi, przy ul. Jaracza, zlokalizowany jest liczący 9 kondygnacji apartamentowiec Leader House wybudowany w 2013 r. przez Mieczysława Marciniaka, doświadczonego przedsiębiorcę działającego m.in. w branży nieruchomości.
Pomimo tego, że do budowy obiektu wykorzystano wysokiej jakości materiałów, zaledwie 2 lata po oddaniu budynku do eksploatacji rozpoczęly się problemy ze szczelnością przestronnego, ponad 170 metrowego tarasu przylegającego do mieszkań na najwyższej kondygnacji.
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Wspólnota mieszkaniowa chciała uniknąć tradycyjnych prac renowacyjnych wiążących się z zerwaniem położonych już płytek ceramicznych, wykonaniem nowej hydroizolacji podpłytkowej i wykonaniem nowej nawierzchni. Przyczyn tej decyzji było kilka:
1. przede wszystkim położone płytki miały dopiero 2 lata, ich cena zakupu była wysoka i wciąż były w bardzo dobrym stanie,
2. tradycyjne prace remontowe na powierzchni ponad 170 m kw. wiązałyby się z wielodniowym zakłóceniem normalnego rytmu życia mieszkańców,
3. członkowie wspólnoty mieszkaniowej mieli świadomość, że nawet wykonanie generalnego remontu nie da im w perspektywie wieloletniej pewności, że problem przecieków się nie powtórzy. Taras ten znajduje się na najwyższym piętrze i jest silnie narażony na deszcz i śnieg.
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
W tej sytuacji wspólnota mieszkaniowa nie miała kłopotu z podjęciem szybkiej decyzji o wyborze systemu HYPERDESMO-T do wykonania uszczelnienia tarasu bez zrywania płytek.
Naszego Klienta przekonały następujące cechy i korzyści wynikające z zastosowania rekomendowanego przez nas rozwiązania:
1. transparentna żywica poliuretanowa HYPERDESMO-T daje możliwość wykonania naprawy szczelności tarasu bez zrywania płytek. Wiąże się to ze znacznie niższymi kosztami odzyskania szczelności tarasu;
2. wykonanie naprawy szczelności całego tarasu możliwe jest w ciągu zaledwie 2 dni. Bez hałasu związanego ze skuwaniem, bez tumanów kurzu;
3. żywica Hyperdesmo-T tworzy transparentną, bezszwową, jednolitą powłokę o wysokich parametrach odporności UV i inne szkodliwe czynniki środowiskowe. Gwarantuje całkowitą szczelność w perspektywie długookresowej,
4. istniejące płytki zyskają odświeżony, atrakcyjny wygląd;
Zaproponowaliśmy ponadto nieodpłatne przeszkolenie pracowników/konserwatorów na codzień zajmujących się utrzymaniem technicznym obiektu. Po szkoleniu byli gotowi do samodzielnego wykonania prac renowacyjnych.
Podczas szkoleń organizowanych przez nas dla firm wykonawczych chcących rozpocząć pracę z rozwiązaniami Alchimica S.A. zawsze podkreślamy, że najważniejszym etapem prac jest przygotowanie powierzchni do aplikacji żywicy HYPERDESMO. Nie inaczej było w tym przypadku – usunięcie kruszących się fug i ich uzupełnienie, dokładne zagruntowanie powierzchni, staranne uszczelnienie dylatacji masą poliuretanową HYPERSEAL – to właśnie te elementy mają bardzo duży wpływ na ostateczny efekt estetyczny i trwałość transparentnej membrany HYPERDESMO-T. Poprawnie wykonane gwarantują trwałość i szczelność na wiele lat.
Etap przygotowania nawierzchni ceramicznej do aplikacji żywic systemu HYPERDESMO-T przeprowadzono sumiennie. Pracownicy mieli świadomość, że stan do jakiego doprowadzą płytki i fugi zostanie zakonserwowany na wiele lat. Transparentna żywica trwale zabezpieczyła wszystkie detale przed penetracją wody. Naprzemienne cykle zamrażania i rozmrażania wody opadowej nie mają już niszczącego wpływu na powierzchnię tarasu, nie doprowadzają już fug do wykruszenia, a płytek do klawiszowania i odrywania.
Na całej powierzchni tarasu zastosowano pełny system HYPERDESMO-T obejmujący:
1. grunt PRIMER-T
2. płynną membranę HYPERDESMO-T
3. top-coat pełniący funkcję ochrony transparentnej membrany i nadający satynowo-matowego wykończenia – PU FINISH MATTE lub AQUASMART TC FLOOR PROTECT.
W celu uzyskania bliższych informacji zachęcamy do kontaktu.
Realizacje , ,