Blog

29 czerwca 2017

Uszczelnienie i ochrona tarasu z płytkami ceramicznymi w systemie Hyperdesmo-T

Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane „Joanna” z Polic pod Szczecinem ma za sobą kolejną realizację uszczelnienia i ochrony tarasu z wykorzystaniem żywic poliuretanowych systemu Hyperdesmo-T

Taras to element domu często sprawiający poważne problemy. Duże różnice temperatur (dobowe i roczne) wywołujące skurcze i naprężenia podłoża wraz z penetracją wody i jej zmianą objętości powodują wykruszenia fug, mikropęknięcia płytek i ich odpadanie, jak również kosztowną w skutkach nieszczelność tradycyjnych hydroizolacji, np. szlamowych.

W związku z tym, decydując się na płytki tarasowe (gresowe, ceramiczne itp.) warto od razu wykorzystać system transparentnej hydroizolacji Hyperdesmo-T, dzięki któremu trwale zabezpieczymy płytki i fugi przed wszelkimi niszczącymi czynnikami środowiskowymi i unikniemy kłopotów związanych z nieszczelnością i odpadaniem płytek. Rozwiązanie to może być również stosowane do uszczelnienia/naprawy już nieszczelnego tarasu bez zrywania płytek.
System żywic poliuretanowych Hyperdesmo-T tworzy jednolitą i bezszwową, całkowicie bezbarwną powłokę silnie związaną do podłoża chroniąc fugi i płytki przed penetracją wody.
Uszczelnienie płytek ceramicznych gresowych w systemie Hyperdesmo-T

Bezbarwna membrana z żywicy poliuretanowej Hyperdesmo-T na płytki

Prezentujemy zdjęcia z prac aplikacyjnych Hyperdesmo-T na tarasie o powierzchni około 40m^2 w Szczecinie. Inwestor indywidualny.

Uszczelnienie tarasu bez zrywania płytek - system Hyperdesmo-T
Uszczelnienie tarasu bez zrywania płytek - Hyperdesmo-T
Uszczelnienie tarasu bez zrywania płytek - Hyperdesmo-TUszczelnienie tarasu bez zrywania płytek - Hyperdesmo-T
Uszczelnienie tarasu bez zrywania płytek - system Hyperdesmo-T
Realizacje , ,