Blog

5 lutego 2024

Sezon targowy 2023/24 za nami! Dziękujemy, że byliście z nami!

W miniony piątek zakończyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2024

Zespół Alchimica Polska podczas targów BUDMA 2024

Stoisko Alchimica na targach BUDMA 2024

Uczestnictwem w poznańskich Targach BUDMA 2024 zakończyliśmy najintensywniejszy sezon wystawienniczy w historii naszej firmy. Byliśmy obecni nie tylko w Poznaniu. W grudniu uczestniczyliśmy w Roof Expo (Warszawa), by miesiąc później trafić do Kielc na targi Dach Forum. Adresatem obu tych imprez byli dekarze i obie były skupione wyłącznie na technologiach dachowych.
Znacznie szerszą formułę mają Targi Budma w Poznaniu. Są one przeznaczone dla szeroko rozumianej branży budowlanej. Adresatem tych targów są architektci i projektanci oraz firmy wykonawcze i handlowe.
Była to już 8 edycja Budmy, w której uczestniczyliśmy w roli wystawcy, prezentując branży technologię płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo.

Zdjęcie ilustruje stoisko Alchimica Polska podczas targów BUDMA 2024

Dla naszego zespołu uczestnictwo w targach to czas wytężonej pracy. Przeprowadziliśmy setki rozmów z osobami odwiedzającymi nasze stoisko. Przedstawialiśmy im właściwości techniczne i zastosowanie dziesiątek systemów, w tym unikatowych produktów takich jak Hyperdesmo ADY-610 i Hyperdesmo ADY-810. Przekazywane informacje ilustrowaliśmy nagraniami wideo z licznych inwestycji zrealizowanych w oparciu o prezentowane produkty linii Hyperdesmo
Choć na co dzień jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerami służbowych telefonów, niezwykle sobie cenimy bezpośrednią rozmowę w miłym otoczeniu stoiska targowego. Szczególnie gdy możemy posiłkować się przygotowanymi próbkami rozwiązań dla tarasów/balkonów i dachów płaskich.

Targi Budma 2024 w Poznaniu były ostatnim przystankiem na mapie tegorocznych imprez targowych. To największe targi w Europie Środkowo-Wschodniej, z około 650 wystawcami w tej edycji. W tym roku otrzymaliśmy kolejną nagrodę targową – Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nagrodzona została zaprawa cementowo-polimerową typu PCC do strukturalnych napraw betonu i wyrównywania powierzchni – Hygrosmart Fix&Finish.
Nasza pozycja lidera na rynku systemów płynnych membran hydroizolacyjnych jest ugruntowana. Od niemal dekady membrany Hyperdesmo z żywic poliuretanowych wiodą prym na polskim rynku w swojej kategorii, a różne warianty zdobyły już 3 Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dlatego tym razem postanowiliśmy zawalczyć o Złoty Medal zupełnie nowym produktem, który swoją premierę miał w kwietniu 2023 r. na targach BAU w Monachium.

Praca na stoisku targowym przez 4 dni to wbrew pozorom wielki wysiłek. Oceniamy jednak, że był to wartościowy czas, podczas którego odbyliśmy setki spotkań ze zwiedzającymi. Mamy nadzieję, że znaczna część spośród nich będzie miała kontynuację już podczas indywidualnych rozmów w nadchodzących dniach i tygodniach.

Tegoroczna, trzecia edycja targów Dach Forum w Kielcach okazała się zaskakująco udana. Wcześniej z uwagą śledziliśmy tę imprezę branżową i bazując na pozytywnych opiniach jej uczestników, zdecydowaliśmy się tam być w pełnym składzie!
Dach Forum to wydarzenie przyciągające niemal wyłącznie dekarzy, dla nich jest dedykowane. Jest to więc grupa specjalistów, dla których dedykowane są nasze najważniejsze rozwiązania. Choć dekarze to dość konserwatywna grupa zawodowa, przez ostatnią dekadę udało nam się wykonać ogrom pracy przekonując ich do stosowania nowych technologii poliuretanowych. Ci spośród nich, którzy przed laty rozpoczęli stosowanie płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo w swojej codziennej pracy zawodowej, nie wyobrażają sobie dziś rezygnacji z produktów Alchimica.

Hyperdesmo Particular czy w 100% alifatyczna membrana Hyperdesmo ADY610, o ekstremalnie wysokiej odporności na UV i odpornej na ruch pieszych bez żadnej dodatkowej warstwy ochronnej, odmieniły ich praktykę zawodową.

Grudniowe targi Roof Expo zostały zorganizowane po raz pierwszy. Z tego powodu nasz zespół nie miał konkretnych oczekiwań. Byliśmy przygotowani na każdy możliwy wariant przebiegu tej imprezy branży dekarskiej. Na szczęście frekwencja dopisała i każdego dnia udało nam się przyciągnąć na nasze stoisko liczną grupę profesjonalistów. Ostatecznie Roof Expo organizowane w podwarszawskim Nadarzynie okazały się być bardzo udane.

Specjalnie na te targi przygotowaliśmy nowe ekspozytory z ponad 15 próbkami prezentującymi systemy hydroizolacji dachów i tarasów. Przeglądając powyższe zdjęcia z pewnością je zauważycie.

Serdecznie Państwu dziękujemy za zainteresowanie produktami Alchimica!
To były inspirujące spotkania, a wymienione opinie uważamy za bezcenne! Szczególnie te pochodzące od codziennych użytkowników technologii płynnych membran Hyperdesmo z żywic poliuretanowych!

To dzięki Wam jesteśmy liderem na polskim rynku płynnych hydroizolacji, a płynne membrany Hyperdesmo zostały zastosowane na licznych, ikonicznych wręcz obiektach budowlanych, jak np. Hotel Gołębiewski w Pobierowie, gmach Sądu Najwyższego i liczne warszawskie (i nie tylko) wieżowce.

Dzięki Waszym rekomendacjom skutecznie zdobywamy zaufanie kolejnych grup profesjonalistów, którzy już po pierwszym kontakcie z Hyperdesmo dostrzegają zasadnicze przewagi jakościowe naszych produktów.

Kategorie

Tagi

Wydarzenia , , , , ,