Blog

14 kwietnia 2019

Renowacja dachu z papy | Wspólnota mieszkaniowa w Warszawie

Od zakończenia tej realizacji upłynął już niemal rok. Dopiero 10 kwietnia 2019 r. mieliśmy okazję odwiedzić dach bloku jednej spośród warszawskich wspólnot mieszkaniowych.
Dach z papy po renowacji w systemie płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo
Projekt zrealizował nasz partner, firma JGG Izolacje Sp. z o.o.
Prace obejmowały [przeczytaj instrukcje stosowania systemu Hyperdesmo]:
 1. mycie wyeksploatowanej papy z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej
 2. przygotowanie podłoża obejmujące miejscowe podklejenia papy, usunięcie i wysuszenie purchli
 3. gruntowanie papy dedykowanym podkładem gruntującym
 4. aplikacja płynnej membrany poliuretanowej Hyperdesmo metodą natrysku hydrodynamicznego
 5. aplikacja powłoki ochronnej Hyperdesmo ADY-E (stosowanej opcjonalnie, w zależności od projektu).
Dlaczego wspólnota mieszkaniowa zdecydowała się na remont dachu z papy w systemie płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo?
 • nasza technologia umożliwia renowację silnie wyeksploatowanych pokryć dachowych z papy (ale również PCV, EPDM, TPO/FPO, płyty warstwowej i blachy itd.) bez ich usuwania. Membrana Hyperdesmo cechuje się m.in. doskonałą elastycznością przekraczającą 600% oraz silną i trwałą adhezją (siłą związania) do praktycznie każdego rodzaju podłoża. Dzięki temu prace remontowe trwają zdecydowanie krócej i są tańsze – unikasz wysokich kosztów usunięcia i utylizacji starej membrany dachowej.
 • wszystkie prace w tym konkretnym przypadku, od wejścia do zejścia z dachu, trwały zaledwie 5 dni i były niemal niezauważone przez mieszkańców bloku.
 • dzięki podniesieniu parametru refleksyjności promieni słonecznych, a tym samym znacznemu zmniejszeniu nagrzewania się dachu, mieszkańcy najwyższych pięter odczują spadek temperatury w swoich domach w okresie letnim.
 • system płynnych membran Hyperdesmo z żywic poliuretanowych uzyskał najwyższą ocenę w zakresie klasy trwałości. Zgodnie z europejską aprobatą techniczną (ETAG-005) wydaną przez akredytowane laboratorium, Hyperdesmo jest membraną hydroizolacyjną z najwyższą klasą trwałości W3 (okres eksploatacji minimum 25 lat).
  Dowiedz się więcej o klasach trwałości płynnych membran.
 • System Hyperdesmo jest rozwiązaniem o zdecydowanie najkorzystniejszej relacji ceny do jakości na rynku. Alchimica jako trzeci największy na świecie producent jednoskładnikowych żywic poliuretanowych dysponuje doskonałym zapleczem badawczo-rozwojowym i dostarcza rozwiązania high-tech stosowane w najtrudniejszych projektach na świecie (a w Polsce m.in. przy budowie warszawskiego metra).
Dach z papy po kompleksowej renowacji w systemie Hyperdesmo
Kategorie

Tagi

Realizacje , , ,