Blog

20 lipca 2017

Renowacja dachu płaskiego z dużą ilością detali i instalacji technicznych na przykładzie wieżowca Oxford Tower w Warszawie

Na przełomie czerwca i lipca br. zrealizowane zostały prace obejmujące wykonanie nowej membrany dachowej wieżowca Oxford Tower w Warszawie. Tym razem chciałbym się skupić na renowacji części środkowej dachu, na której znajdują się rozbudowane instalacje techniczne, w tym m.in stacja przekaźnikowa telefonii komórkowej.
Stan dachu przed przystąpieniem do prac:
Dach wieżowca Oxford Tower przed renowacją w systemie Hyperdesmo
Stan po wykonaniu prac hydroizolacyjnych w systemie Hyperdesmo:
Dach wieżowca Oxford Tower po aplikacji płynnej membrany poliuretanowej Hyperdesmo
Dach wieżowca Oxford Tower po aplikacji płynnej membrany poliuretanowej Hyperdesmo
Dach wieżowca Oxford Tower po aplikacji płynnej membrany poliuretanowej Hyperdesmo
Dach wieżowca Oxford Tower po aplikacji płynnej membrany poliuretanowej Hyperdesmo
Na przestrzeni minionych lat dach ten był wielokrotnie doraźnie naprawiany i doszczelniany przy okazji instalacji kolejnych urządzeń. Przed wykonaniem renowacji dachu w systemie płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo można było wyróżnić co najmniej dwa typy pokryć dachowych: zupełnie już wyeksploatowaną papę bitumiczną oraz membranę EPDM. Ponieważ w pomieszczeniu bezpośrednio pod dachem znajduje się bardzo kosztowna infrastruktura komunikacyjna, zarządca wieżowca zdecydował o niezwłocznej renowacji pokrycia dachu.
Z uwagi na bardzo dużą ilość trudnych detali, ustalony został nieco inny dobór materiałów hydroizolacyjnych marki Alchimica w porównaniu do dachów bocznych.
  • Geodesmo-50: jednoskładnikowy poliuretanowy podkład gruntujący, szybkowiążący i obejmujący swoim zastosowaniem szeroki zakres typów podłoża (beton w miejscach, gdzie usunięto papę, starą membranę EPDM i stare powłoki bitumiczne);
  • Hyperdesmo Particular: jednoskładnikowa płynna membrana poliuretanowa zbrojona włóknem szklanym; jest to membrana o właściwościach tiksotropowych (o konsystencji pasty), idealnie nadaje się do uszczelnienia trudnych detali jak np. miejsca instalacji infrastruktury technicznej na dachu (anteny, klimatyzatory, panele słoneczne itp.). Aby mieć absolutną pewność co do szczelności i trwałości powłoki hydroizolacyjnej wystarczy zużycie 1,5 – 2,0kg/m2.
  • Hyperseal 25 LM-S: masa poliuretanowa do uszczelniania wszelkich łączeń płaszczyzn pionowych i poziomych. Z tego produktu wykonano fasety (wyokrąglenia) wokół wszystkich betonowych stóp, na których ustawiono stacje przekaźnikowe.
Inwestor: Oxford Tower
Wykonawca: JGG Izolacje Sp. z o.o.
Kategorie

Tagi

Realizacje , ,