Blog

24 października 2016

Renowacja dachu płaskiego Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Upłynął już ponad miesiąc od ukończenia przez firmę P.R.B. „Joanna” Bogusław Kośka z Polic prac związanych z renowacją dachu płaskiego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Należy nadmienić, że dach ten był pokryty papą bitumiczną, która nie zapewniała już należytej szczelności i dochodziło do zacieków wewnątrz budynku szpitala.
PRB „Joanna” Bogusław Kośka ma wieloletnie doświadczenie w pracy z płynnymi hydroizolacjami, nasze rozwiązania oparte na membranach poliuretanowych Hyperdesmo stosuje od dwóch lat, a więc od samego początku obecności produktów Alchimica S.A. w Polsce. Ma na swoim koncie liczne realizacje z zastosowaniem żywic poliuretanowych systemu Hyperdesmo, zarówno renowacji dachów jak i tarasów (szczególnie z wykończeniem w formie kamiennego dywanu).
Renowacja dachu płaskiego Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
Ale wracając do głównego tematu jakim jest przecież dach Szpitala Klinicznego nr 1 w Szczecinie. Pan Bogusław zdecydował o zastosowaniu następujących produktów systemu Hyperdesmo do renowacji dachów krytych papą bitumiczną:
– grunt Geodesmo-50, z uwagi na krótki czas wiązania wynoszący 3-4 godziny, po upływie których można przystąpić do aplikacji hydroizolacji,
– płynną membranę Hyperdesmo-HAA, zawierającą w swoim składzie akcelerator przyspieszający wiązanie żywicy poliuretanowej.
Taki dobór materiałów sprzyjał szybkiemu wykonaniu projektu dzięki skróceniu przerw technologicznych pomiędzy aplikacją kolejnych składników systemu.
Inwestor: Szpital Kliniczny nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
Realizacje