Blog

8 września 2017

Posadzka poliuretanowa typu kamienny dywan – realizacja z Tychów

Kamienny dywan to odmiana posadzki żywicznej stworzonej w oparciu o dekoracyjne kamienie (np. otoczaki marmurowe lub rzeczne) związane transparentną żywicą 
Kamienny dywan w systemie żywic poliuretanowych Hyperdesmo Kamienny dywan w systemie żywic poliuretanowych Hyperdesmo Kamienny dywan w systemie żywic poliuretanowych Hyperdesmo


Firma MM Bud Michał Mańka z siedzibą w Piekarach Śląskich wykonała w ostatnich dniach kolejną realizację kamiennego dywanu, tym razem w Tychach.

 

Etap I

Przygotowanie detali: gruntowanie łączeń pion/poziom, wykonanie faset i hydroizolacja detali z zastostosowaniem Hyperdesmo Particular.
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Etap 2
Hydroizolacja powierzchni zasadniczej balkonu/tarasu z zastosowaniem płynnej membrany poliuretanowej linii Hyperdesmo. W tym przypadku zastosowano membranę Hyperdesmo HAA.
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Etap 3
Wykonanie kamiennego dywanu na cokolikach tarasu
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Etap 4
Wykonanie kamiennego dywanu na głównej powierzchni tarasu
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
Rezultat:
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica

System tarasowy z kamiennym dywanem opracowany przez Alchimikę opiera się wyłącznie na żywicach poliuretanowych. Jest całkowicie odporny na UV (nie odbarwia się)  i inne szkodliwe oddziaływania środowiska (odporność na stały kontakt z wodą, temperatury użytkowe -40 do +80*C).

Na system ten składa się:
  1. Podkład gruntujący (dobierany w zależności do rodzaju i stanu podłoża, a także warunków pogodowych aplikacji),
  2. Płynna membrana poliuretanowa systemu Hyperdesmo gwarantująca całkowitą szczelność przez okres minimum 25 lat (klasa W3),
  3. W 100% alifatyczna żywica poliuretanowa Hyperdesmo-T służąca do wiązania otoczaka i uformowania posadzki żywicznej typu „kamienny dywan”.
Realizacje , ,