Blog

2 maja 2018

Kamienny dywan na schody

Czy kamienny dywan sprawdzi się na schodach?

Stając przed wykończeniem schodów możemy zdecydować się na coraz popularniejszy, elegancko prezentujący się dywan kamienny. Tak wykonane elementy z pewnością będą dodawać uroku naszemu domowi, jednocześnie dając nam gwarancję wytrzymałości. Nowoczesny budynek jednorodzinny z zadbanym, pełnym piwonii ogródkiem, to idealne miejsce do zastosowania kamiennego dywanu na półokrągłych schodach, prowadzących do głównego wejścia. Stopnie będą także estetycznie łączyć się ze starannie wykonanym tarasem. Łatwo daje się zauważyć, że rozwiązanie to sprawdza się również w przypadku obszaru poprzedzającego drzwi zarówno frontowe, jak i tylne. Schody, na których położony został kamienny dywan można w bezproblemowy sposób utrzymać w czystości, co także stanowi ogromną zaletę. Każdy z nas lubi otaczać się rzeczami zgodnymi z własnym poczuciem estetyki. Tak samo jest w przypadku urządzania domu. Decydując się na wykończenie schodów za pomocą kamiennego dywanu zyskujemy trwały i przykuwający spojrzenia efekt, który zostanie doceniony zarówno przez domowników, jak i odwiedzających ich progi gości, którzy z ciekawością na twarzy będą będą wchodzić po stopniach prowadzących do środka.  

Jak skutecznie położyć kamienny dywan na schodach?

Aby skutecznie położyć na schodach kamienny dywan należy wykonać kilka niezbędnych kroków. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, będziemy mogli cieszyć się solidnym rezultatem, który przetrwa wiele lat, niezależnie od tego, jak bardzo zmienne okażą się warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Na samym początku należy oczyścić powierzchnię schodów i zagruntować ją przed położeniem hydroizolacji. Grunt nakładamy za pomocą wałka lub pędzla. Po dwudziestoczterogodzinnym procesie schnięcia kładziemy wspomnianą już izolację i odczekujemy kolejną dobę, aż masa będzie sucha, wtedy też przychodzi pora na drugą jej warstwę. W wiaderku należy zmieszać żywicę z pozostałymi składnikami, następnie wlać powstałą masę do kruszywa i mieszać mieszarką. Kiedy kruszywo otoczy się żywicą wylewamy je na grubość jednego centymetra. Kamienny dywan, który zostanie położony na schodach schnie od jednej do dwóch dób. Ważne, aby przed przystąpieniem do kolejnych etapów powierzchnia była całkowicie sucha, co więcej, prac nie wykonujemy bezpośrednio na słońcu. Jedną z możliwości jest skorzystanie z oferty Alchimika. Firma ta oferuje system tarasowy Hyperdesmo, który umożliwia wykonanie dywanu kamiennego w oparciu o marmurowe lub rzeczne otoczaki. Estetyczny i trwały sposób wykończenia schodów  
 
Dywan kamienny zapewni niezwykle estetyczny i jednocześnie trwały efekt po zastosowaniu go na schodach. Wejście do domu będzie prezentowało się niezwykle schludnie, co więcej, pielęgnacja nawierzchni nie należy do skomplikowanych. Przygotowując kamienny dywan mamy możliwość doboru koloru do naszych własnych upodobań. To sprawia, że wchodzenie po schodach prowadzących do naszych własnych czterech ścian będzie dla nas czystą przyjemnością. Brązowe wykończenie stopni doskonale zgra się z drzwiami utrzymanymi w jasnych odcieniach, oraz ze ścianami zachowanymi w kolorze złamanej bieli. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy nad wyłożonymi kamieniami schodami zawiesili donice pełne ulubionych roślin, na przykład zielonych paproci. Takie połączenie z pewnością da niebanalny i przykuwający uwagę efekt końcowy. Nasz dom już przy samym wejściu będzie uosabiał gust zamieszkujących go członków rodziny. Kamienny dywan na schodach to rozwiązanie, które z pewnością zostanie docenione.
 
Poradnik , , ,