Blog

2 lipca 2019

[Cieszyn] Hydroizolacja dachu betonowego biblioteki publicznej

Budowa biblioteki w Hażlachu (pow. cieszyński) to kolejna już inwestycja publiczna w tym roku, w realizacji której zastosowano poliuretanowe technologie hydroizolacyjne opracowane przez Alchimica S.A.
 
 
Dlaczego zrezygnowano z wciąż dominującej na rynku pokryć dachowych papy bitumicznej na rzecz nowoczesnej technologii płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo? Inwestora przekonały właściwości naszego systemu:
  • bezszwowa i jednolita membrana hydroizolacyjna Hyperdesmo na całej połaci dachu – minimalizacja potencjalnego niebezpieczeństwa przecieku na zgrzewach/łączeniach papy,
  • wysoka refleksyjność promieni słonecznych (tzw. bierne chłodzenie budynku). Membrana Hyperdesmo odbija ponad 85% padających na nią promieni słonecznych i minimalizuje nagrzewanie się budynku od dachu. W okresie letnim zmniejsza to zużycie energii elektrycznej przez klimatyzację,
  • najwyższa klasa trwałości – W3 zgodnie ze standardami ETAG-005 określonymi przez Europejską Organizację ds. Aprobat Technicznych (EOTA).
 
Gminna Biblioteka Publiczna w Hażlachu
 
Podczas realizacji projektu zastosowano następujące składniki systemu Hyperdesmo:
  1. Podkład gruntujący Aquasmart-Dur oraz Geodesmo-50
  2. Poliuretanowa masa uszczelniająco-klejąca Hyperseal 25LM-S
  3. Płynna membrana poliuretanowa Hyperdesmo Classic (kolor Teja – I warstwa i Grey – II warstwa)
  4. Płynna membrana poliuretanowa Hyperdesmo Particular.
 
Inwestor: Gmina Hażlach
Realizacje , , ,