Blog

3 stycznia 2019

Meble kuchenne z żywicy epoksydowej są trwałym i efektownym wykończeniem wnętrza

Meble kuchenne z żywicy epoksydowej coraz częściej goszczą w wielu domach, głównie za sprawą ich olśniewającego wyglądu, który w sposób szczególny przyciąga uwagę. Takie umeblowanie wnętrza przeważnie zawiera wysoce lśniące aplikacje, dzięki czemu nawet po kilku latach sprawiają one wrażenie dopiero co wykonanych. Meble kuchenne z żywicy epoksydowej charakteryzują się nie tylko efektowną stylistyką, ale także wieloletnią trwałością, co sprawia, że posłużą one w każdej kuchni przez wiele lat.

Szereg zalet, jakie posiadają meble kuchenne z żywicy epoksydowej 

Choć wynalazek w postaci żywicy epoksydowej, wykorzystywanej do produkcji mebli kuchennych znany jest od niemal dziewięćdziesięciu lat, to dopiero od nieco ponad dwudziestu lat powszechnie stosuje się ją komercyjnie. Pozwala to na tworzenie przeróżnych przedmiotów, a także mebli kuchennych z żywicy epoksydowej. Żywica otrzymywana jest na drodze syntetycznej reakcji polimeryzacji – ma ona strukturę sieciową z powtarzalną grupą chemiczną, która nadaje finalnych właściwości tworzonych mebli kuchennych z żywicy epoksydowej. Są one odporne na działanie kwasów i innych detergentów, dlatego nawet po wieloletnim czyszczeniu nie ulegają one zniszczeniu. Ponadto meble kuchenne z żywicy epoksydowej chronione są przed działaniem wilgoci, dlatego nie ulegają pęcznieniu przy ewentualnym zalaniu. 

Elementy drewniane wykorzystywane w meblach kuchennych z żywicy epoksydowej 

Meble kuchenne z żywicy epoksydowej można w całości wykonać z tego surowca bądź połączyć je z drewnianymi wstawkami. Możliwości jest wiele – przykładowo można wykorzystać fragmenty drewna, między którymi zostawi się przestrzeń, którą zalewa się żywicą, co pozornie przypomina koryto rzeki, jednak całość efektu po zamontowaniu wszystkich elementów będzie prezentowała się doskonale, nadając umeblowaniu lekkości. Do wykonania takich mebli kuchennych z żywicy epoksydowej można wykorzystywać różne gatunki drewna, a także różne odcienie samej żywicy. 

Meble kuchenne z żywicy epoksydowej pozwalają dosłownie zatopić wspomnienia

Żywica epoksydowa wykorzystywana do tworzenia mebli kuchennych jest na tyle unikatowym surowcem, że pozwala stworzyć meble odpowiadające na potrzeby konkretnego konsumenta. Oprócz elementów drewnianych można zatopić w żywicy wiele różnych przedmiotów, a nawet rośliny znalezione podczas wakacji. Suszone kwiaty, liście paproci i drzew to tylko niektóre z propozycji, które można wykorzystywać do stworzenia na przykład blatów mebli kuchennych z żywicy epoksydowej. W ten sposób możemy stworzyć elementy wystroju np. w stylu prowansalskim. 

Wraz z meblami kuchennymi z żywicy epoksydowej doskonale komponują się podłogi stworzone z tego samego materiału 

Wraz z meblami kuchennymi z żywicy epoksydowej można stworzyć podłogę w tym samym pomieszczeniu, wprowadzając spójny wygląd całego wnętrza. Aby jednak nie otrzymać efektu przesycenia, taki wystrój można zastosować tworząc tak samo wyglądającą podłogę oraz blat kuchenny, pozostawiając fronty w jednolitym kolorze, a przynajmniej kontrastującym, tak, by odcinały się one od elementów stworzonych z żywicy. 

Poradnik