Blog

18 lutego 2021

Jaka podłoga do siłowni?

Podpowiadamy, jaka podłoga do siłowni sprawdzi się najlepiej?

Siłownie udostępniane klientom, jak również te tworzone w domach wymagają zastosowania odpowiedniej podłogi. Z jednej strony musi ona zapewniać komfort podczas wykonywania ćwiczeń, a z drugiej dobrze się prezentować. Na rynku dostępne są przeróżne opcje pod względem zastosowania podłogi do siłowni. Najczęściej wybierane są gumowe moduły łączone w sposób podobny do puzzli. Mają one jednak wadę w postaci delikatnych szczelin, w których może gromadzić wilgoć w przypadku rozlania wody czy napoju. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest podłoga do siłowni stworzona z syntetycznej żywicy. Praktyczne wskazówki na temat tego, jaka podłoga do siłowni będzie najlepsza, możecie przeczytać w artykule poniżej.

Jakim wymaganiom musi sprostać podłoga do siłowni?

Dobór odpowiedniej podłogi do siłowni jest niezwykle ważny z uwagi na fakt, że w tego typu obiektach panuje spory ruch z użyciem specjalistycznych urządzeń. Podłoga w siłowni narażona jest na spory nacisk z uwagi na wspomniane urządzenia, jak również hantle, kettlebellsy i sztangi stawiane na podłodze. Ponadto na siłowniach umieszczane są bieżnie, po których biegają osoby ćwiczące, wywołując tym samym wstrząsy o dużej wartości. Podłoga do siłowni musi zatem je amortyzować. Warto zwrócić uwagę także na odporność posadzki na wilgoć, która stale obecna jest w siłowniach.

Podłoga do siłowni musi być nie tylko funkcjonalna, ale także dobrze wyglądać

Funkcjonalność podłogi do siłowni to nie wszystko – tworząc kompletne wnętrze udostępniane klientom, dobrze jest zadbać również o aspekt wizualny, dzięki czemu będą oni chętniej wracali poćwiczyć na siłowni. Doskonale sprawdzą się posadzki syntetyczne, które pozwalają na stworzenie podłóg w różnych kolorach, które dopełnią stylistykę ścian i ich dekoracji.

Szukasz dobrej podłogi do siłowni? Postaw na żywicę

Osobom poszukującym dobrej jakości podłogi do siłowni, zachęcamy do aplikowania żywicy na posadzkę. Najczęściej stosowane są żywice epoksydowe i poliuretanowe, które sprawdzają się w wielu typach obiektów, w tym także na siłowni. Stworzona posadzka nie posiada spoin, ponadto tłumi wstrząsy i wyróżnia się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Warto dodać, że tego typu podłoga do siłowni odporna jest na działanie wilgoci oraz zalanie – nie wybrzusza się i nie kruszy, co pokazuje, jak bardzo jest ona użyteczna. Dzięki zastosowaniu barwników i pigmentów możliwe jest stworzenie podłogi do siłowni w różnych barwach, nie tylko czerni, ale także bieli i wielu innych kolorach.

Podłoga z żywicy do siłowni bardzo dobrze wygłusza wnętrze

Wśród innych zalet żywicznej podłogi do siłowni szczególną uwagę należy zwrócić na zdolność wygłuszania pomieszczeń. Dzięki temu pracujące urządzenia mające stały kontakt z podłogą w znacznym stopniu ulegają wytłumieniu. Niewątpliwie wpływa to na komfort osób ćwiczących, które chętnie będą wracały do ulubionej siłowni.

Zobacz także:

Poradnik