Blog

1 grudnia 2016

Jaka najlepsza żywica na balkon?

Syntetyczne żywice są szeroko rozpowszechnione w wielu gałęziach przemysłu i nie tylko. Chętnie tworzymy z nich meble, dekoracje, a nawet biżuterię, ale warto wiedzieć, że mają one zastosowanie także w tworzeniu funkcjonalnych i efektownych posadzek, które wyróżniają się swoją trwałością. Wiele osób pragnących wykończyć balkon w budynku przedsiębiorstwa, czy swojego domu poszukuje informacji, jaka żywica będzie najlepsza. Warto jest poznać zalety tego surowca decydujące o jego przeznaczeniu i stworzyć funkcjonalną podłogę na balkonie. Poniżej szczegółowo opisujemy, jaka jest najlepsza żywica na balkon, zatem zachęcamy do lektury.

Żywica poliuretanowa – najlepsza na balkon i tarasy

Za najlepszą żywicę na balkon uważa się żywicę poliuretanową, która wyróżnia się wysoką funkcjonalnością zwłaszcza w przestrzeniach zewnętrznych. Żywica poliuretanowa jest przede wszystkim wytrzymała na szeroki zakres temperatur – od -20 do nawet 80° Celsjusza. Dzięki temu idealnie sprawdza się na balkonach w naszej strefie klimatycznej, ponieważ zimą posadzki żywiczne nie pękają, a latem nie topnieją. Warto dodać, że żywica poliuretanowa jest najlepsza na balkon także ze względu na swoją budowę chemiczną, która sprawia, że nawet pod wpływem działania promieniowania ultrafioletowego posadzka nie żółknie, zachowując wszystkie walory estetyczne przez bardzo długi czas. Ponadto najlepsza żywica na balkon pozwala stworzyć posadzkę elastyczną, odporną na działanie ognia, wilgoci oraz silnych środków czyszczących. Taka podłoga daje również przyjemne uczucie ciepła pod stopami, dzięki czemu możemy chodzić po balkonie boso.

Świetna alternatywa dla płytek podłogowych

Żywicę poliuretanową można z powodzeniem można wykorzystywać zamiast klasycznych płytek ceramicznych. Żywica ma tę przewagę nad płytkami, że stworzona posadzka pozbawiona jest spoin i jest elastyczna. W przypadku płytek zachodzi konieczność aplikacji fugi między płytkami, która z czasem może się kruszyć, a tym samym wpływać negatywnie na funkcjonalność podłogi na balkonie. Ponadto proces aplikacji żywicy poliuretanowej jest znacznie łatwiejszy i szybszy, niż montaż płytek, a dzięki szerokim możliwościom aranżacyjnym możesz z łatwością dopasować kolor posadzki do elewacji budynku.

Zleć aplikację żywicy wyspecjalizowanym firmom

Żywica poliuretanowa jest najlepszym surowcem na balkon, dlatego niewątpliwie warto ją aplikować na posadzce w przestrzeni zewnętrznej. Proces jej aplikacji jest stosunkowo prosty, ale jeśli nie mamy wprawy w pracy z syntetycznymi żywicami, dobrze jest skorzystać z usług firm specjalizujących się w pracy z tego rodzaju surowcem.

Sprawdź także:

Poradnik