Blog

29 marca 2024

[Warszawa] Hydroizolacja dachu betonowego gmachu Sądu Najwyższego

Hydroizolacja dachu Sądu Najwyższego

Hydroizolacja dachu Sądu Najwyższego płynną membraną poliuretanową Hyperdesmo

Hydroizolacja dachu betonowego: dla nadzwyczajnych gmachów mamy nadzwyczajną technologię!

W tym roku mija 25 lat od oddania do eksploatacji gmachu Sądu Najwyższego przy placu Krasińskich w Warszawie. Biorąc pod uwagę okres eksploatacji, na bieżąco wykonywane są prace konserwacyjno-remontowe obiektu.
Stan techniczny zielonego dachu wyłączył potrzebę jego renowacji na tym etapie , jednak istniejąca membrana hydroizolacyjna na częściach odsłoniętych stropu betonowego nie zapewniała już gmachowi należytej ochrony przeciwwodnej. Niszczące działanie promieniowania UV oraz warunków atmosferycznych sprawiły, że konieczne było wykonanie nowej membrany hydroizolacyjnej na powierzchni niemal 1500mkw, aby zapewnić obiektowi dalszą bezawaryjną eksploatację.

W toku prac przygotowawczych do realizacji projektu nasz pracownik odpowiedzialny za region centralny przeprowadził oględziny dachu i w porozumieniu z przedstawicielami inwestora oraz firmy wykonawczej zaproponował rozwiązanie produktowe, które następnie zostało zaakceptowane.

Membrana Hyperdesmo ADY610 na dachu gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie

Membrana Hyperdesmo ADY610 na dachu gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie

Do wykonania membrany hydroizolacyjnej wykorzystano:

  1. Geodesmo-50: poliuretanowy podkład gruntujący o właściwościach głębokopenetrujących. Przeznaczony jest do stosowania m.in. na podłożach betonowych, zapewniając wysoką adhezję membran Hyperdesmo.
  2. Hyperdesmo ADY610: to jednoskładnikowa płynna membrana poliuretanowa do trwałej hydroizolacji dachów betonowych i renowacji wyeksploatowanych pokryć dachowych (np. papy bitumicznej, membran PVC, TPO/FPO itp.). Jest to membrana w 100% alifatyczna, oznacza to, że wyróżnia się ekstremalnie wysoką odpornością na szkodliwe oddziaływanie UV – nigdy się nie odbarwia ani nie kreduje. Jest ponadto odporna na ruch pieszych bez dodatkowych powłok ochronnych (tzw. top-coatów). Jest to topowy produkt w kategorii płynnych membran hydroizolacyjnych. Dzięki temu uzyskujemy wysokiej klasy membranę hydroizolacyjną przy mniejszym nakładzie pracy.

Jeśli planujesz wykonanie hydroizolacji dachu betonowego lub renowację zużytego/nieszczelnego pokrycia dachu z papy, PVC, TPO/FPO, płyty warstwowej itp., skontaktuj się z właściwym terytorialnie członkiem naszego zespołu. Dane kontaktowe znajdziesz pod adresem https://alchimica.com.pl/kontakt.

Realizacje