Jak odnowić dach z papy bitumicznej?

Alchimica Polska
Katalog: Kompletne rozwiązania hydroizolacyjne
Instrukcje stosowania: krok po kroku
1. Renowację papy rozpoczyna się od przygotowania podłoża

2. Gruntowanie – kolejny etap renowacji pokryć dachowych

Wykonanie faset, jako etap regeneracji papy


Warto wykonać zbrojenie membrany wszystkich łączeń papy



Czym jest renowator do papy? Jakie jest jego zastosowanie?
Jest to produkt tworzący powłokę uszczelniającą i umożliwiający renowację dachu z papy. Penetruje on wszelkie spękania papy, wzmacniając jej strukturę. Renowator wnika w pęknięcia, szczeliny starej powłoki bitumicznej i wypełnia ją, tworząc mocną powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV, długotrwałą wilgoć i oddziaływanie innych agresywnych czynników atmosferycznych, np.: określonych składników powietrza czy kwaśnych deszczy. Renowator do papy pozostaje jednak wciąż cienkowarstwową powłoką bitumiczną.
Renowacja dachu z papy termozgrzewalnej
Papa termozgrzewalna bardzo często stanowi pokrycie dachów wielkopowierzchniowych, płaskich i przemysłowych. Dla potrzeb renowacyjnych i konserwacyjnych papy termozgrzewalnej często stosuje się płynne i plastyczne produkty bitumiczne – jak te wspomniane powyżej. Nowoczesną alternatywą szczególnie polecaną stają się jednak produkty półpłynne bazujące na syntetycznych żywicach.
Czym odświeżyć papę?
Chcą odświeżyć papę polecamy wybrać płynna membranę żywiczna – to produkt nowoczesny, ekologiczny i przyszłościowy. Nadaje się doskonale do renowacji dachów z mas bitumicznych jak i do odświeżenia istniejącej powłoki z papy. Produkt bazuje na czystej elastomerowej hydrofobowej żywicy poliuretanowej oraz specjalnych wypełniaczach nieorganicznych, co zapewnia doskonałą wytrzymałość mechaniczną, chemiczną, termiczną oraz odporność na promieniowanie UV, a także na warunki środowiska naturalnego.