Blog

29 listopada 2016

[Olkusz] Hydroizolacja dachu dwuspadowego w systemie Hyperdesmo

System płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo najczęściej wybierany jest do renowacji wyeksploatowanej pokryć z papy bitumicznej/membrany PVC/EPDM/TPO/FPO na dachach płaskich – zarówno w przypadku budynków mieszkalnych jak i komercyjnych – handlowych, magazynowych i produkcyjnych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać pokrycie dachu skośnego w rekomendowanym przez nas systemie Hyperdesmo.
Na przestrzeni ostatnich lat nasi partnerzy przeprowadzili wiele renowacji pokryć dachowych z gontu bitumicznego albo z płyty warstwowej  na dachach skośnych. W niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić najnowszą realizację tego rodzaju z Orzesza w województwie małopolskim.
Za wyborem płynnej membrany poliuretanowej Hyperdesmo stało wymaganie inwestora co do estetyki budynku – dwuspadowy dach wykonany z płyt nakrokwiowych systemu Steico miał tworzyć monolityczną, jednolitą i gładką powierzchnię. Projektant odrzucił więc wszelkie dachówki czy gonty.
Żywice poliuretanowe dla budownictwa - Alchimica
O ile dla inwestora zasadnicze znaczenie miał wygląd połaci dachu o kącie nachylenia 40%, projektant zanim wybrał system płynnych membran Hyperdesmo do wykonania pokrycia dachu, przeprowadził staranne rozeznanie dostępnych na rynku rozwiązań. Zasadnicze znaczenie miały parametry trwałości membran Hyperdesmo (oczekiwał najwyższej klasy W3 – 25 lat), reakcja na oddziaływanie ognia zewnętrznego na poziomie Broof t1 oraz możliwość uzyskania konkretnego koloru membrany wg palety RAL (w tym przypadku RAL 7037).
Zobacz inne realizacje w systemie płynnych membran poliuretanowych Hyperdesmo:
Do wykonania pokrycia dachowego z płynnej membrany Hyperdesmo zastosowano:
Zdjęcia i wideo prezentują dach po wykonaniu membrany Hyperdesmo Particular ale przed aplikacją opcjonalnej powłoki ochronnej Hyperdesmo ADY-E w kolorze RAL 7037.

Kategorie

Tagi

Realizacje , , ,