Blog

14 września 2023

[Lublin] Naprawa dachu z papy bloku mieszkalnego

Lublin. Renowacja dachu papowego zrealizowana w systemie płynnych membran Hyperdesmo

Lublin ul. Pogodna - prezentacja renowacji dachu z papy w systemie membran Hyperdesmo

W pierwszych dniach września mieliśmy okazję udokumentować rezultat prac renowacyjnych dachu płaskiego wieżowca mieszkalnego zlokalizowanego w Lublinie przy ul. Pogodnej. Prace zostały wykonane przez doświadczoną, certyfikowaną przez nas firmę wykonawczą. Czas realizacji tej inwestycji przypadł na przełom marca i kwietnia 2023 roku, a więc prezentowane przez nas zdjęcia i wideo ilustrują stan pół roku po zakończeniu inwestycji.

Pierwsze przygotowania do przeprowadzenia kompleksowej naprawy wyeksploatowanego dachu z papy przypadają na wczesną jesień 2022 r., gdy skontaktowała się z nami osoba, która  zarządza prezentowanym wieżowcem i odpowiada za utrzymanie techniczne obiektu. Podczas wizji lokalnej dachu, którą przeprowadziliśmy razem z wykonawcą, sporządziliśmy ocenę stanu technicznego pokrycia dachowego. Na tej podstawie przygotowaliśmy następujący dobór produktów, z wykorzystaniem których wykonane zostały prace renowacyjne:

  1. Podkład gruntujący Universal Primer 2K-4060
  2. Poliuretanowa masa uszczelniająco-klejąca Hyperseal Expert-150
  3. Zbrojenie Fiberglass Mat-150
  4. Płynna, 100% alifatyczna płynna membrana poliuretanowa Hyperdesmo ADY-610 w kolorze białym (RAL9010), o właściwościach wysokorefleksyjnych.

Realizacje , , ,