Blog

14 listopada 2018

Hydroizolacja dachu płaskiego w systemie membran Hyperdesmo z żywic poliuretanowych – 1000 dni po wykonaniu prac

1000 dni – tyle czasu upłynęło od wykonania membrany dachowej Centrum Badawczo-Rozwojowego REKORD SI Sp. z o.o. w Bielsku-Białej do naszej wizyty w połowie listopada 2018 r.
 
Projekt dachu zakładał zastosowanie bezszwowej membrany hydroizolacyjnej o najwyższej klasie trwałości (W3 ETAG-005) o korzystnych parametrach refleksyjności promieni słonecznych (dzięki którym konstrukcja nie będzie absorbowała ciepła). Docelowo na części powierzchni dachu planowane było utworzenie tarasu wentylowanego, ogólnodostępnego dla pracowników biurowca.
 
Dach przed przystąpieniem do prac hydroizolacyjnych w systemie Hyperdesmo
Dach płaski przed przystąpieniem do prac hydroizolacyjnych
Po uzgodnieniach pomiędzy projektantami, inwestorem i wykonawcą do realizacji projektu wytypowana została płynna membrana poliuretanowa systemu Hyperdesmo. Do prac wykonawczych przystąpiono w listopadzie 2015 r.
Zastosowano:
  1. Podkład gruntujący Geodesmo-50 oraz Aquasmart-Dur
  2. Masę poliuretanową Hyperseal 25 LM-S
  3. Membranę poliuretanową zbrojoną włóknem Hyperdesmo Particular
  4. Membranę poliuretanową Hyperdesmo HAA
Taki dobór produktów umożliwił sprawne wykonanie membrany dachowej w warunkach jesiennych. Grunt Geodesmo-50 nie tylko zapewnia wysoką adhezję membrany do podłoża i umożliwia aplikację Hyperdesmo po upływie zaledwie 3 godzin od zagruntowania, ma również inne walory – jest głębokopenetrujący i podnosi parametry odporności mechanicznej podłoża mineralnego.
Hyperdesmo HAA to jednoskładnikowa membrana poliuretanowa zawierająca chemiczny katalizator sieciowania, co w znacznej mierze uniezależnia ten proces od temperatury i wilgotności powietrza. Co więcej, umożliwia wykonanie membrany hydroizolacyjnej w tylko jednej warstwie przy zużyciu 2kg/m2.
Dach podczas realizacji prac
Dach podczas wykonywania prac hydroizolacyjnych w systemie Hyperdesmo
Prace wykonawcze realizowała spółka Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Bielska-Białej. Była to pierwsze realizacja tej firmy w systemie membran poliuretanowych Hyperdesmo w związku z czym na miejscu był obecny nasz doradca techniczny, który przeprowadził szkolenie z zakresu stosowania.
Dach Centrum Badawczo-Rozwojowego Rekord SI Sp. z o.o. bezpośrednio po wykonaniu membrany dachowej Hyperdesmo
Płynna membrana poliuretanowa Hyperdesmo
Membrana Hyperdesmo 1000 dni po aplikacji
Membrana Hyperdesmo 1000 dni po aplikacji
Membrana Hyperdesmo 1000 dni po aplikacji
Realizacje , , ,